Drive alebo Gumball 3000 v Bratislave

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Star Wars
  Star Wars
  (DOPLNENÉ) Pri príležitosti blížiaceho sa závodu Gumball 3000 som začal minulý mesiac sledovať seriál Drive (imdb). Drive je nový seriál, ktorý zapĺňa miesto po Prison Breaku na Foxe. Zaujímavé je že Prison Break mal povôdne iba zaplniť miesto počas pauzy vo vysielaní seriálu 24 a z 12-13.dielneho seriálu sa to predĺžilo až na tretiu sezónu. BTW škoda, že to pri tých 13 častiach neostalo, bol by to jeden vynikajúci a hlavne ukončený seriál.

  V seriáli Drive bolo vybraných zopár neznámych ľudí z bežného života, aby sa zúčastnili ilegálnych pretekov. Výhra – 32 miliónov dolárov. Niektorých zlákala obrovská výhra, ďalší boli donútení usporiadateľmi. Takže pokiaľ sa niekomu páčia rýchle auta, naháňačky a predbiehačky za plnej premávky, alebo aspoň Nathan Fillion zo seriálu Firefly je to preňho ako stvorené.

  drive.jpg

  Seriál začala vysielať americká stanica Fox, 15/05/07 mali premiéru prvé dve časti, v pondelok 16/05/07 išla tretia časť. V Kanade bola predpremiéra o deň, dva skôr. Minulú nedeľu Fox odvysielal štvrtú časť a to už kolovali po internete spravy, že Fox seriál zruší, podobne ako v decembri 2006 zrušila ABC seriál Day Break (ten zase vypĺňal vianočnu pauzu vo vysielaní seriálu Lost). Pôvodne mal mať Drive 12-13.častí, Fox natočil prvých šesť a po štvrtej časti seriál zrušil. Sledovanosť pri prvých dvoch častiach začínala na 6 miliónoch, pri tretej časti spadla na polovicu. Drive sa tak môže zaradiť medzi zrušené foxácke seriály ako Firefly, Wonderfalls…

  Piatu a šiestu časť Fox ešte niekedy v lete odvysiela, na ďalšie časti však asi môžeme zabudnúť. Možno si však fanúšikovia vydupú nejaké „pokračovanie“ v podobe filmu. Podobne ako to bolo v prípade Firefly, ktorý „ukončil“ celovečerný film Serenity.

  gumball-3000-2007.jpg

  Keď mi teda Drive zrušili, pôjdem sa dnes pozrieť aspoň na Gumball 3000, ktorý práve končí dnešnú etapu v Bratislave (ide sa z Tirany cez Dubrovník). Zatiaľ čo v niektorých štátoch účastníkom znepríjemňujú tých 3.000 míľ ako sa dá, u nás majú priam kráľovské podmienky. Prví jazdci by mali na Hviezdoslavovo námestie doraziť okolo siedmej večer. Pred hotelom Carlton autá vystavia pre verejnosť, na námestí sa pripravujú sprievodné akcie. Uzavretá bude Mostová a Jesenského ulica, tu je viac o zmenách v doprave. Keď chcete vidieť zaujímavé autá, uvidíte ich práve tam.

  V Nemecku a Holandsku to bolo trošku inakšie, Gumball vyhlásili za ilegálny a policajti rozdávali vo veľkom pokuty. Podobne postupovalo aj Turecko, kam sa mala akcia presunúť. Jazdci preto do Istanbulu odleteli bez áut a v jazde pokračovali až z Atén. Keď sa o situácii v Nemecku dozvedel spevák Jay-Kay zo skupiny Jamiroquai, do Istanbulu ani neodišiel a išiel radšej hneď do Bratislavy (teší sa vraj na párty v reštaurácii Ufo nad Dunajom). Naopak v Albánsku agentúry, ktoré podporujú rozvoj Albánska a jeho integráciu do EÚ, považujú rally za originálny spôsob zviditeľnenia Albánska vo svete. Premiér Sali Berisha vyjadril nadšenie, že môže podporovať „také zaujímavé podujatie, ktoré perfektne zapadá do našej stratégie podpory medzinárodných udalostí a prílevu turistov“.

  juraj-mac-ferrari.jpg

  Zastúpenie v tohtoročnom Gumballe 3000 má aj Slovensko, keďže vraj jednému zo slovenských účastníkov (Juraj Mác a Marek Kainrath) v Holandsku načas zabavili jeho čierne Ferrari 612 Scaglietti (č.35), v Bratislave sa má pridať aj ďalší slovenský závodník Packa a ten pri plnení osobitých úloh vraj pirátom už ukáže;-). Možno sa pridajú aj naši priatelia z diaľnic na S4-ách, alebo mnohí ďalší, ktorých pravidelne môžeme vidieť trénovať na našich cestách a diaľniciach. Zaujímavý je aj biely Ford GT (č.96), všimnite si ten znak za zadnými dverami. Posádku by mal tvoriť Eric Assimakopoulos a David Al Atrakchi. To je ten slovenský hospodársky rast;-)
  gumball-2007-sk.jpg

  V Bratislave by okrem áut a Jay Kaya z Jamiroquai mali byť aj herci Hayden Christensen (Star Wars), Jason Statham (Transporter, Crank), Danny Dyer (Human Traffic, Hooligans), raper Xzibit, Ludacris a modelečka Jodie Kidd. Wrestler Hulk Hogan a komik Johny Knoxville ani neodštartovali. Minulý rok bola počas Gumballu v Prahe vidieť napr. herečka Daryl Hannah. Zaujímavejšie ako Gumball 3000 a všetky možné héérečky sú však asi preteky Cannonball.

  Pôvodný program Gumball 3000 v roku 2007:
  28. apríl 2007 – registrácia a uvítacia párty. Štart o 16:00 z Pall Mall
  29. apríl – Londýn – Checkpoint v Amsterdame. Cesta do Fraknfurtu
  30. apríl – autá budú naložené do transportéra a odletia do Istanbulu
  1. máj – cesta z Istanbulu do Atén cez checkpoint Thessolaniki
  2. máj – príchod do Tirany
  3. máj – príchod do Bratislavy, Hviezdoslavove námestie
  4. máj – závodníci pôjdu cez okruh Eurospeed do Berlína
  5. máj – finálna zastávka v Londýne – koncert a rozlúčková párty

  DOPLNENÉ (20:00): tak pretekári zase nie sú až takí pretekári, o pol ôsmej na Hviezdoslavovom námestí zahlásili, že prvé autá prifrčia až za 2,5-3 hodiny, na TA3 zase hlásili, že iba odchádzajú zo Splitu. Program tu tiež žiaden nebol, tak sme sa otočili a išli preč. Agentúra, ktorá v Bratislave tak „dobre“ zorganizovala Gumball 3000 sa volá Kuul fabrik.

  DOPLNENÉ (23:00): vytrvalejší ľudia vydržali až do 22:00, ale keď začali baliť veľkoplošnú obrazovku, zabalili to aj oni.

  DOPLNENÉ (04/05/07): ešte v stredu 02/05/07 sa jedno gumballovské Porsche 911 zrazilo zo zavadzajúcim 64-ročným pomalým vodičom červeného VW golf v Macedónsku, ktorý neskôr zomrel na infarkt. A zomrel aj tohtoročný Gumball, ktorý etapou v Bratislave definitívne skončil. Nakoniec ani moc kam už nemali ísť, nakoľko v Nemecku ich nechceli. Niektoré posádky nechceli ani len pustiť cez Chorvátsko alebo Slovinsko a presmerovali ich na Taliansko.

  gumball-3000-crash.jpg

  A už iba doplnenie z oficiálnych zdrojov:
  Macedónska polícia zatkla dvoch britských účastníkov a obvinila ich z účasti na nehode, ktorá si vyžiadala život vodiča v staršom veku a vážne zranenia jeho manželky.

  „Dvaja britskí občania opustili miesto nehody. Krátko nato ich hraničné úrady našli v inom aute na hraničnom priechode s Albánskom Qafasan,“ uviedol hovorca macedónskej polície Ivo Kotevski. Zatkli ich na základe obvinenia z ohrozovania dopravy a úteku z miesta nehody, za čo im v prípade odsúdenia hrozí jeden rok odňatia slobody.

  Takže predsa len radšej ten seriál a pre závodníkov odporúčam okruh v Brne, cena 400,- Kč za 25 minút. Ja už iba škodoradostne dodám, že predčasne skončil nielen seriál Drive ale aj Gumball 3000;-).

  DOPLNENÉ: a ešte zopár dnešných fotiek spred Carltonu – Fotky – Gumball 3000 Bratislava Carlton 2007

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   4 odpovede na „Drive alebo Gumball 3000 v Bratislaves“

   1. Macedónska polícia zatkla dvoch britských účastníkov a obvinila ich z účasti na nehode, ktorá si vyžiadala život vodiča v staršom veku a vážne zranenia jeho manželky.

    “Dvaja britskí občania opustili miesto nehody. Krátko nato ich hraničné úrady našli v inom aute na hraničnom priechode s Albánskom Qafasan,” uviedol hovorca macedónskej polície Ivo Kotevski. Zatkli ich na základe obvinenia z ohrozovania dopravy a úteku z miesta nehody, za čo im v prípade odsúdenia hrozí jeden rok odňatia slobody.

   2. Zakazal by som cely Gumball 3000! Sice krasne auta, pekne baby… Ale arogantni ludia ktori sa vysmievaju vsetkym statom a ich zakonom.

   Nie je možné pridávať komentáre.