Hokej: Česi vypadli z „áčka“

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

    mistri2.jpg Tak a je to tu! Zatiaľ, čo slovenskí hokejisti vo Fínsku na šampionáte vo vekovej kategórii do 18 rokov bojovali o možnosť bojovať o medaily, Česi si robili hanbu v skupine o udržanie medzi hokejovou elitou. A že sa tam strápnili riadne. Po niekoľkodňovom trápení prišiel účet s názvom „absolútne neúspech“ – Česi o rok budú hrať v „béčku“.

    Ako k tomu došlo? Na šampionáte v ich podaní porážka striedala porážku. Po fiasku so Švédskom (0:3), Fínskom (2:4) v základnej skupine dovŕšili naši západní susedia hokejový škandál v kľúčovom zápase s Nemcami. Po prvej tretine síce viedli 2:1, v druhej však Nemci zrovnali krok. Vyhrali ju, pre zmenu oni 2:1. V tretej sa najväčší prepadák v českej histórii zmenil na Waterloo. Najskôr Nemci skórovali vo vlastnom oslabení – 3:4. Zakrátko bol vylúčený obranca Jiří Jebavý a nezdar v českom tíme striedal zmar. Nemci dali ďalší gól – 3:5. Skazu Čechov dokonali Nemci v 60-tej minúte. Po tom, čo „lvíčatá“ v zúfalom smrteľnom kŕči odvolali brankára sa stav menil naposledy – 3:6.

    POZNÁMKA NA OKRAJ: Pocítil si pri čítaní predchádzajúceho textu uspokojenie? Ja nie. Je mi zle z debilkov, čo si liečia svoje komplexy poukazovaním na neúspechy ľudí okolo seba. Ak mi zdochla koza, nech susedovi skapú dve, že? Mimochodom o týždeň začína seniorský šampionát. Dúfam, že si budeme môcť užiť dobrý hokej.

    MIMOCHODOM: Slováci s Čechmi vo Fínsku na MS do 18 rokov prehrali, aj keď až po predĺžení:)

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!