Ako lacno poistiť automobil

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  poistenie-automobil.jpg Kúpili sme auto (Citroën Xsara Picasso). Súrne som preto potreboval poriešiť záležitosti okolo poistenia. Keďže som s tým doteraz nemal žiadne skúsenosti (bicykel som si nikdy nepoistil), skúšal som všetky rôzne cesty. Išpiráciu mi bolo hľadanie najlepšej banky, keď sme zháňali spotrebný úver na kúpu auta. Využil som teda tieto cesty:

  1. mail
  2. telefón
  3. osobné stretnutie

  Poučenie zo samoštúdia je takéto:

  – riešiť poistku auta mailom nemá absolútne zmysel. Odpoveď z centrály všetkch poisťovní bola rovnaká – nasadili maximálnu možnú cenu, pri tomto komunikačnom kanáli zabudnite na rôzne bonusy.

  – volaním na čísla uverejnené na oficiálnych weboch poisťovní sa tiež ďaleko nedostanete. Agenti skúšajú najvyššie možné ceny, po miernom odmietnutí so slovami „ja sa vo váš prospech vzdám aj vlastnej provízie“ sputia tisícku. Na vlastnej koži (či uši) som zažil, ako mi z jednej a tej istej poisťovne v priebehu 5 minút dvaja poisťovací agenti povedali dve rôzne sumy s tým, že „menej to už nebude“. Verte, že bude.

  – lepšie riešenie je, ak si od agenta na centrále vypýtate mobil (alebo iný priamy kontakt) s tým, že si to ešte rozmyslíte. A potom sa spúšťa mašinéria – voláte od agenta k agentovi. Všade s jasným odkazom „v inej poisťovni chcú odo mňa menej peňazí“. Na 90 percent zrazu môžu ísť s cenou dolu aj tam, kde to doteraz nešlo. Zrazu nie je problém dostať aj takú zľavu, na ktorú ste pred chvíľou nemali nárok. Dôležité je v tejto chvíli nepodľanúť nadšeniu. Vždy si totiž musíte ponuku premyslieť. Po skončení hovoru voláte ďalšiemu agentovi s tým, že vám niekde dali lepšiu ponuku… Kolotoč sa opakuje do chvíle, keď cenu akceptujete alebo už nenájdete agenta, ktorý by bol ochotný ísť s cenou dolu.

  Dodatok: Niekto by povedal, že takéto zjednávanie ceny, blafovanie a klamanie je nefér a nemorálne. Súhlasil by som, keby neblafovali a neklamali často aj samotní agenti poisťovní. Nám sa takto podarilo dostať poistenie auta (zákonná aj havarijná poistka) z najvyššej ceny 45- tisíc korún na relatívne prijateľných 23- tisíc pri zachovaní rovnakých poistných podmienok.

  Nabudúce si povieme niečo o tom, ktoré poisťovne majú dobré meno a na aké detaily si dať pozor pri výbere poisťovne. Rozhodujúca totiž nie je len cena poistenia, ale aj výška a rozsah poistného krytia.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   32 odpovedí na „Ako lacno poistiť automobil“

   1. to rony: nie som žiadny zvončekár, resp. podomový predajca… živím sa ako maklér – poisťovanie priemyselných rizík… ale ak niekto ku mne do kancelárie zablúdi kôli PZP, nezaženiem ho… a sorry, že som sem nakukol až teraz, jednoducho nie je veľmi čas, treba sa starať o efektívnejšie veci, ako je táto diskusia…

    to obstena: nechaj kontakt, dám porovnanie všetkých minimálnych cien

   2. necital som celu diskusiu ale myslim, ze vsetko riesi moj projekt http://www.nejaka-adresa.sk – vzdy najlacnejsie PZP . cena ihned po zadani parametrov ak sa nezda ihned mozno konzultovat
    TEXT UPRAVENY AUTOROM WEBU – komentar povazujem za reklamu, ktora nema za ciel informovat citatelov na nieco uzitocne, ale upozornit na komercny produkt. Skusil som natukat do tvojej kalkulacky moje auto a NEDOSTAL som ponulku na NAJLACNEJSIE PZP, takze informaciu v tomto komentari povazujem za nepravdivu.

   Nie je možné pridávať komentáre.