Slovan sa stal majstrom

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

bolek-01Nakoniec Slovan porazil Trenčín aj štvrtý raz. Zápas to bol nič moc. Pripadalo mi to akoby Slovan chcel hrať ešte v Bratislave, lebo hrali tak trochu na polovičný plyn. Viackrát som si všimol, že slovanisti „nepobehli“ za pukom a dokonca aj vo vlastnej tretine ho prenechali trenčanom. A možno sa ani viacej nedalo, lebo „fanúšikovia“ každú chvíľu zahádzali ľad rôznymi predmetmi. Neviem či takto chceli pomôcť svojim, ale tí boli dosť nemohúcni aj napriek viacerým presilovkám, ktoré mali k dispozícií.

Prvé dve tretiny v hľadisku vládli tupci, ktorí namiesto toho, aby povzbudzovali svoje mužstvo sa zmohli akurát na nadávanie na súpera. Najznámejším pokrikom trenčanov sa tak stalo pozmenené slovanistické futbalové heslo: „eéééŠKááá SLOVAAÁÁÁN, sku*vená BRATISLAVA“ na druhom mieste skončili rôzne vulgárne nadávky na Urama. A toho sa trenčania báli ako čerta a pomerne dobre ho pokrývali. Nepodarilo sa im to úplne, lebo aj tak dal dva góly.

V tretej tretine za stavu 0:2 prišla obrovská zmena. Pripadalo mi to akoby vymenili hľadisko, lebo to zrazu naozaj povzbudzovalo svojich a vymenení boli aj trenčiansky hokejisti, lebo tí začali konečne niečo hrať a seriózne tlačiť. Ich tlak vyvrcholil v 47.minúte Pardavého gólom a bolo 1:2 (btw ten hral naozaj výborne). Slovan však dokázal ani nie za tri minúty odpovedať Uramovým gólom – 1:3. Na klzisko sa zniesol kopec bordelu, ako ostatne po každom slovanistickom góle. Na konci sa ešte trenčania pokúsili o zvrat, ale veľmi dobrá slovanistická obrana nepustila. A ak aj niekedy pustila v bráne bol vynikajúci Hovi, ktorý predvádzal neuveriteľné veci. Pri záverečnej power-play, tentokrát neprišlo k žiadnej bitke a tak ako aj počas bratislavských zapasov, padol gól do opustenej trenčianskej bránky. Tentokrát bol autorom Pavlas a dal ho skoro cez celé ihrisko. Majstrovské oslavy mohli začať. Hviezdami Slovanu sa stali vlasáči – Uram, Hovi a … Cíger;-)

V súčasnosti slovanisti oslavujú v Bratislave. Preháňajú sa po Starom meste na takomto otvorenom autobuse: