Priebeh rekonštrukcie bytu

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  rekonštrukcia bytu - plastové okná Rekonštrukcia bytu má svoje zákonitosti – pravidlá, ktorými nepohnete. Verte, nič vám nepomôže. Netreba preto s nimi bojovat, treba ich prijať.

  1. etapa – plánovanie. Najkrajšie obdobie. Vymalujeme? Vymalujeme. Položíme plávajúcu podlahu? Čoby nie. Všetko ide „ako po drátkoch“. Plán je jasný – všetko stihnúť do týždňa.

  Deň prvý – odštartujete malým meškaním. Majstri, ktorí prišli zbúrať drevenú stenu stoja. Nie je totiž odstavený blízky radiátor. Ani niekoľkohodinový prestoj vám neberie úsmev na perách. „Je lepšie si vybrať smolu na začiatku,“ vravíte si.

  Deň druhý – byt sa pomaly zapĺňa prachom. Majstri končia tesne popoludní. Už treba len, aby jeden z nich podľa dohody ostal dlhšie a vystierkoval stenu okolo okien. „Jóój, nepôjde to pán domáci, musím ísť preč. Ale čo takto budúci týždeň?“ S úsmevom ho posielate do čerta a obvolávate ďalších majstrov. Jeden príde o dva dni. Super.

  Deň tretí a štvrtý – pozmetáte a poutierate prach. Malovať nemá zmysel, v pondelok sa totiž bude stierkovať. Po piatom pozmetaní na podlahe oestáva konštantná vrstva prachu. Prepadá vás krátkodobá blbá nálada.

  Deň piaty –majster stierkovať prichádza s úsmevom. Ten vzápätí nahradí hrubý slovník. Na opačnom konci mesta si totiž zabudol rebrík. Ponúkate mu stoličku obloženú novinami. Po hodine odchádza. Nie ani zďaleka nie je všetko hotové. Len pán majster zistil, že si priniesol málo stierkovacej hmoty. Tento scenár sa pre istotu zopakuje dvakrát. Večer majster opäť odchádza. „Pán domáci, tak ja prídem ráno o pol siedmej,“ lúči sa. Je vám do plaču.

  Deň šiesty – po dvoch hodinách sa lúčite s majstrom a utekáte do roboty. Viac dní dovolenky vám proste nedali. Po návrate z práce okolo desiatej večer v zúfalstve malujete. Aspoň pár stien.

  Deň siedmy – ráno vstanete skôr. Malujete. Odchádzate do práce, vraciate sa večer. A opäť malujete. Položenie parkiet v nedohľadne. Koniec úpravy bytu v nedohľadne. Všade je bordel. Neskrývate slzy. Otvárate si fernet. Ale len za kalíštek, zajtra ráno idete malovať ďalšiu izbu.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „Priebeh rekonštrukcie bytus“

   1. podľa kresťanov boh stvoril svet za sedem dni… ale to neprerabal, nerekonstouval a nezveladoval petrzalsky byt, lebo to by mu trvalo omnoho dlhsie.. radsej to postavil na novo….

   2. Pekne… ale vratim sa sem a docitam to, ked budes pisat 29. den…
    Dovtedy padne este nejedna slza a nejeden fernet :-)
    Preto taketo sluzby nechavam robit osvedcenym kamaratom, s doporucenim, a nie „majstrom“.
    I ked viem, ze ti moji majstri pestuju ideologiu nezlucitelnu s Benitinou (nastastie, az po pracovnom case), ale za to makaju neskutocne, chcelo sa mi napisat „ako farebni“, ale to by bol strasny paradox :-)

   Nie je možné pridávať komentáre.