Vláda nám povie, ako si nastaviť hodinky

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  breitling_watch Na pomerne častú otázku „Koľko je hodín?“ stačí poznať presný čas. Alebo mať vládu, ktorá nám to povie. Prípadne nariadi. A pre istotu na niekoľko rokov dopredu. V jednej chvíli nám povie: „Posuňte si hodiny o hodinu dopredu!“ Alebo na Slovensku skôr dozadu… Najsociálnejšie ministerstvo pripravuje Nariadenie vlády Slovenskej republiky o zavedení letného času v rokoch 2007 až 2011.

  Čo ma trošku mätie, je Doložka finančných, ekonomických, enviromentálnych a iných vplyvov. Podľa nej totiž nariadenie vlády o tom, ako si nastaviť hodinky nebude mať dopad na obyvateľov, životné prostredie, zamestnanosť a či zvýšenie počtu pracovných miest. Verím, že tako všetky predchádzajúce ktorky vlády, aj tento sa pozitívne prejaví na vyššej zamestnanosti (navrhujem zriadiť pri každej odborovej organizácii platenú funkciu Nastavovač času, firmy so zahraničnou kapitálovou účasťou by zas mohli mať CTM – Current time manager), vyšších platoch a šťastných zajtrajškoch. Ako to hovorili komunistické vlády? Poručíme větru, dešti! Nuž na Slovensku aj času.

  A ako si nastaviť presný čas?
  Letný čas, keď si o druhej ráno posunieme hodiny na tretiu, sa začína

  • a) v roku 2007 v nedeľu 25. marca,
  • b) v roku 2008 v nedeľu 30. marca,
  • c) v roku 2009 v nedeľu 29. marca,
  • d) v roku 2010 v nedeľu 28. marca,
  • e) v roku 2011v nedeľu 27. marca.

  Letný čas sa končí

  • a) v roku 2007 v nedeľu 28. októbra,
  • b) v roku 2008 v nedeľu 26. októbra,
  • c) v roku 2009 v nedeľu 25. októbra,
  • d) v roku 2010 v nedeľu 31. októbra,
  • e) v roku 2011 v nedeľu 30. októbra.

  Vtedy si o tretej hodine letného času posunieme hodiny na druhú hodinu a tak si dlhšie pospíme.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   10 odpovedí na „Vláda nám povie, ako si nastaviť hodinky“

   1. a mne je to jedno… spat chodim o pol jednej, vstavam o pol siedmej, nejaka zmena casu je mi fu(c)k, vobec to nema vplyv na moj orga(ni)zmus…

   2. Trent, ak ti to je fuck a v tvojom veku mas este orgazmus, tak sa casom vobec nemusis zaoberat…. zatial

   3. Neser ma Ceco, ako vies, aky mam vek? Lebo ti to vytmavim na hokeji… :-)
    btw, predchadzajuce vlady nezavadzali letny cas? Ved tato p*icovina je od cias hlbokeho socializmu, naco sa vobec nad tym pozastavovat, bolo to tak, a bude, naco to riesit, prestavim si hodinky ako povie Novy Cas a je to… no comment :-)

   4. vláda nariaďuje presný čas v zmysle § 1 zákona č. 54/1946 Zb. o letnom čase. v povodnom spote to bolo, ale nejak to odtial vypadlo…

   5. terr: seru ma chlapci od konca oktobra, tak som dal vyhlasenie, ze do konca sezony ma tam neuvidia, za trest… ani na plej of. Par piv si mozem dat aj pod Dubom, a bez stresu… :-)
    Ale na buducu sezonu sa tesim…

   6. Zmena času ma veľmi zaťažuje a nielen mňa.Na čo je to dnes dobré? Že vraj to nariaďuje smernica EU. Máme našich poslancov v Europskom parlamente. Nahodili niekedy túto tému? Iste nie. Z našich daní si žijú a veľmi dobre, tak ak tento môj príspevok niektorý z nich prečíta, nech sa zamyslí.

   Nie je možné pridávať komentáre.