TOP 10 Najlepšie seriály 2.

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Po prvej časti TOP 10 Najlepšie seriály tu máme dokončenie prvej desiatky. Výber bol ťažký a pre mnohé seriály krutý. Hneď na úvod musím upozorniť, že Štyria tankisti a pes sa medzi špičku jednoducho nedostali.

  30 prípadov majora Zemana – tomuto fenoménu sa vyhol asi málokto. Hlavou postavou je schopný kriminalista, zároveň nesmierne ľudský, chápavý a socialistickému zriadeniu oddaný Honza Zeman. Tridsať prípadov sa odohrávalo v období rokov 1945 až 1973. Najviac zrejme v pamäti ostali dva diely – Studna a Mimikry.

  Profesionáli (The Professionals) – Jeden z najlepších seriálov z kriminálneho a teda aj policajného prostredia. Hlavní hrdinovia – drsní, sympatickí a ktovieešte akí policajti Raymond Doyle a William Andrew Phillip Bodie a ich suchársky šéf George Cowley sú základom, na ktorom mohli čerpať tvorcovia seriálov.

  Star Trek – pamätám sa, ako som v 80-tych rokoch s napätím sadal k televízoru, zapol OFR a sledoval dobrodružstvá vermírnej lode Enterprise. Nič na tom, že nemecky som nerozumel ani slovo. Z hlavných hrdinov mi najviac sedel charizmatický Spock – mix pozemšťana a vulkánca s „nadprirodzenými schopnosťami“. Potom ma ešte chytil Next generation – kapitán Picard, borgovia (mix organickej a robotickej civilizácie s poetickou hláškou „Asimilujte sa, lebo budete asimilovaní“, či tak nejak). Zrejme aj preto z celovečerných filmov ma výraznejšie zaujal len Star Trek – Prvý kontakt

  Columbo – neopakovateľný inšpektor Columbo a jeho manželka, o ktorej neustále rozpráva, ale nikdy sa v seriáli neukáže. Columbo bol charakteristický pokrčeným baloňákom, večne nedofajčenými lacnými cigarami a neprítomným pohľadom (až neskôr som sa dozvedel, že herec Peter Falk bol na jedno oko slepý – o oko prišiel ešte ako dieťa kvôli rakovine). Miloval som scénu, ktorej šablóna sa opakovala snáď v každom dieli – Columbo sa rozpráva s vrahom, všetko sa vysvetlí a ukazuje sa, že podozrivý je nevinný. Columbo je na odchode, vtom sa otočí a vyťahuje tromf, ktorý vraha usvedčí:))
  A: Kdy si koupíte nové auto místo vašeho stařičkého Peugeota z roku 1953?
  C: Je zbytečné abych si kupoval nové auto. Navíc já těm vymoženostem jako GPS, klimatizace a podobně nerozumím. A mé auto je klasika.
  C: No, já občas brýle nosím. V mém věku je to běžné, má žena mi říká, že mi to sluší, ale já jsem ješitný policajt a tak je moc nenosím

  Lietajúci cirkus Montyho Pythona (Monty Python’s Flying Circus) – Kultový monštrózno-satiricko-streleno-filozofický seriál. Vysoká škola anglického humoru aj so všetkými doktorátmi, atestáciami a čestnými titulmi. Silne návyková záležitosť. Fakt neviem, čo viac napísať. V hlavných úlohách John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin – doplněné animáciami Terry Gilliama. Vybrať jeden diel, jednu hlášku, či skeč je asi nemožné.
  A teď něco úplně jiného!
  Monty Python – Zápas Nemecko proti Grécku v medzinárodnej filozofii

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   6 odpovedí na „TOP 10 Najlepšie seriály 2.“

   1. no konecne Major Zeman!!!!
    Uz som myslel, ze si zabudol :-D

    Ale je tam rozhodne viac dielov, ktore za to stoja….

   2. no skoda, mojim favoritom boli Styria tankisti a pes, ale nic to dufam ze su aspon jedenacty ked sa uz nedostali do desiatky….:-)

   Nie je možné pridávať komentáre.