TOP 10 Najlepšie seriály

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  10x najlepší seriál všetkých čias podľa mňa. Vybrať len jeden by bolo nefér a určiť v TOP 10, ktorý bude šiesty, či siedmy, je nemožné. Najlepšie seriály nevyberám podľa hitparád, kritériom nie je sledovanosť, ani zisk. Je to jednoducho rebríček seriálov, ktoré ma udržali, alebo aj dnes udržia pri televízore. Nech sa páči, zoznámte sa:

  Priatelia (Friends) – Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Ross a Joey – jeden z mála seriálov, kde sa v priebehu dlhých sezón nemenilo zloženie hlavných hrdinov. Jeden z mála prípadov, keď platí, že slovenský dabing je lepší, ako český.
  Phoebe (nahnevane): Na účte sa mi objavilo päťsto dolárov navyše!
  Chandler: Fuj, dnes se dejú hrozné svinstvá.
  Joey: Nechaj si ich!
  Phoebe: Nie sú moje, nepatria mi. Keď si ich nechám, bude to krádež.
  Rachel: Ale keď ich minieš, bude to normálny nákup.

  Simpsonovci (Simpsons) – žlté kreslené štvorprsté postavičky zo Springfieldu. Miesto dlhšieho rozpisovania tu je krátky úryvok:
  Homer: Já bych si dal pivo
  (Marge vytáhne pivo z kabelky)
  Homer: Já tě miluju
  Marge: To řikáš mě nebo tomu pivu?
  Homer: No přeci tobě ty moje orosená krasavice

  South Park – na začiatku bol myslím The Spirit of Christmas (Duch Vianoc) – krátky príbeh v ktorom Ježiš a Santa Claus zápasia o to, komu z nich patria Vianoce. Neskôr z toho vznikol fenomén plný brutálneho humoru – seriál, celovečerný film (South Park: Bigger Longer & Uncut), soundtrack..
  (Mňau!)
  Eric: „Né číčo, to je můj dortík.“
  (Mňau!)
  Eric: „Né číčo, jdi do háje, né číčo to je můj dortík. Mamiiii! Ta kočka je robertek!“
  Matka: „No tak v tom případe musí dneska kočička spát s maminkou“
  Cartman: „Cože?“

  Taková normální rodinka – klasika z dielne československej televízie. Podľa názvu je rodina normálna, bližší pohľad však ukazuje niečo iné. Babička sa neustále pokúša niekoho z rodiny zavraždiť, mama stále spieva, otec sa dokáže sústrediť len na svoje dve korytnačky, myšičky, staršia dcéra cvičí jógu, kde sa dá a jej manžel sa doma zmôže na jedenie a čítanie novín… Do tohto blázinca mladšia dcéra dovedie perspektívneho manžela. Keď si pozvú maliara, aby vybielil steny, ten nezlomne mieša „svinibrodskú zeleň šmrncnutú tehlou“, aby namaľoval peknú srnku, psíka či hviezdičku. Kto takovú normální rodinku nevidel, nech tento nedostatok čo najskôr odstráni.

  Ženatý so záväzkami -All je neúspešný predavač ženskej obuvi, Peggy je lenivá mrcha, deti sú malí hajzlíci. Seriál je prvý drsného humoru a tak sa „hrdinovia“ spoločne vysmievajú všetkému, čo je tradičným rodinám sväté.
  Steve: Čau Ale! Jak to, že sedíš doma?
  Al: Ze stejnýho důvodu, proč nejsem venku s blondýnou. Jsem Ženatý… se závazky!

  M*A*S*H 4077 – Vojna v Kórei. Nemocničná jednotka americkej ardmády. Krv, zranení, mŕtvi. Zdá sa vám, že tu nie je miesto na humor? Hlavní hrdinovia bez problémov presvedčia o opaku. Benjamin Franklin Pierce zvaný Hawkeye a Augustus Bedford Forrest, prezývaný Duke totiž nemajú ani kúsok vojenskej morálky, neuznávajú armádu a neustále žartujú, pijú hektolitre domáceho martini, obťažujú zdravotné sestry… Na jedenásť sezón sa pomenilo dosť postáv a veľmi často to bolo skôr na škodu.
  Radar: Je to můj čtyřlístek pro štěstí. Je trochu zmuchlaný. Měl jsem ho v kapse, když mě přejel džíp. Ale většinou to funguje!

  Pokračovanie nabudúce.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   16 odpovedí na „TOP 10 Najlepšie seriály“

   1. South Park by som do svojho rebricka vobec nedaval. Nerozumel som tomu humoru ktory sa podla mna neopravnene prirovnaval k Simpsonovcom. Na tych sa skratka svojou kvalitou nechytal.
    MASH ano, ale kvalita serialu mala ku koncu dost kolisajucu uroven.
    Zenateho som nepozeral ani pozerat nebudem, lebo mi ten druh humoru nesadol.
    Zato by som tam dal do svojho rebricka mega sci-fi serial Star-trek a mozno prva varka LOST.
    Snad by bolo dobre mat specialny rebricek oldies serialov typu Knight Rider, Profesionali, MacGyver, MASH, Dempsey and…, Spadla z mrakov, Arabela, a podobne. :-)

   2. to Sergej – to vies, ja som taky chrapun, mne ten southparkovsko-bundovsky humor sedi:)) s MASHom suhlasim, ale to je problem vacsiny serialov…
    Co sa tyka dalsich serialov, dost si trafil do toho, co bude v pokracovani:)))

   3. a ja teraz pichnem do osieho hniezda: MAJOR ZEMAN…!!!

    i ked s politickym podtonom… no a potom mi bludi mysel este po Nemocnici, Zene za pultom, Muzom na radnici, Plechovou kavaleriou, Inzinierskou odyseou, :-)

   4. Sergej, akonahle som videl Day Break, Prison Break a momentalne Heroes tak LOST pre mna nie je az taky „naj“ serial :-)

    Ale poradim vam dalsie sitcomy, ktore stoja za to:

    Black Books, Scrubs

    Vsetko z tych novsich samozrejme.

   5. Priatelia, Sex v meste, Taková normální rodinka, Nemocnice na okraji města, My všichni školopovinní, Sanitka, Cirkus Humberto, Hříšní lidé města pražského, Bylo nás pět, Přítelkyne z domu smutku.

   6. najlepsie serialy takova normalny rodinka,futurama,south park,simpsonovci,the big bang theory,priatelia a dva a pol chlapa

   7. moja Top5 : Supernaturall(naj), Prison Break, Legenda o pátračovi, Heroes, O.C California

   8. Podla mňa by do tej TOP10 mal patriť aj Prison Break. Je to jeden s najlepších seriálov všetkých čias. Osobne to je môj obľúbený seriál.

   Nie je možné pridávať komentáre.