Komentárový spam? Bojovníci trestajú nevinných

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  captcha Nejdem tu písať o problémoch, ktoré spôsobuje komentárový spam, trackbackový spam, či mailový spam. Lezie mi na nervy ochrana, ktorá terorizuje normálnych návštevníkov blogov.
  Captcha alebo v pôvodnom znení bez titulkov Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart (s titulkami Plne automatický verejný Turingov test na odlíšenie počítačov od ľudí) je považovaný za účinnú ochranu pred zlom zvaným komentárový spam. Captcha je obrázok, ktorý obsahuje deformované texty. Úlohu človeka je uhádnuť, čo je na obrázku napísané a vyplniť týmto obsahom prázdne políčko. Problém však je, že text je často tak silno deformovaný, že človek potrebuje X pokusov, kým sa trafí. Alebo kým stratí nervy. Veľmi často sa pletie „O“ a „0“, „I“ a „1“, či „W“ a „M“ (najmä keď sú znaky pekne pokrútené).
  Schvaľovanie komentárov administrátorom je účinná, pokiaľ máte malý web a príde len malé množstvo komentárov. Ak musíte schvaľovať každý komentár, brzdí to diskusiu pod článkom. Pri desiatkach komentárov za deň je tento postup absolútne neefektívny a povedzme si pravdu – kto chce každý deň manuálne premazávať desiatky spamové komentáre, aby z nich vybral pár normálnych komentárov?
  Rovnako mi lezie na nervy požiadavka niektorých blogerov na kšeft komentáre za registráciu. Ďakujem neprosím.
  Na ine.sk som sa s týmto problémom hodnú chvíľu neúspešne boril. Riešenie zabezpečil rony .

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Komentárový spam? Bojovníci trestajú nevinnýchs“

   1. suhlas, zrovna dnes som po dlhej dobe pridaval komentar na bloguje.cz kde pouzivaju captcha a tipol si co by asi mohol byt text, co mi sice vyslo na 1.x aj ked som s tym nepocital, kazdopadne vysledok je ten ze na bloguje.cz sa nechystam tak skoro komentovat ked pouzivaju captcha ktore ma problem precitat clovek

    ked uz chce niekto silou mocou overovat ludskost vidi sa mi ako schodnejsie riesenie kontrolna otazka ktorych nie je problem vymysliet kvanta

    moderovanie povazujem skor za ochranu proti blbcom co chcu zasierat web ako proti samotnym spamerom

   Nie je možné pridávať komentáre.