Templári – vzostup a pád

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  templári
  V priebehu pár rokov sa zo skupiny nevzdelaných a chudobných vojakov rozrástli na mocnú bojovú a finančnú silu. Podriadení priamo pápežovi, často mocnejší než králi, ktorí si od nich radi požičiavali peniaze. Za relatívne krátku dobu však boli zničení a dnes poznáme skôr legendy, ako skutočnosť. Templári. Ich história je opradená príbehmi plnými mystiky. Strážcovia svätého grálu – kalichu, z ktorého mal piť Kristus počas poslednej večere. Rytieri-proroci, slobodomurári…Príbehy o nich sú celkom slušný biznis.
  V súvislosti s templármi odporúčam knižku Templári – vzostup a pád mýtmi opradeného rádu, ktorej autorom je Piers Paul Read. Rozpráva príbeh templárov bez príkras, fantastiky a mágie. Kniha začína úvedením do počiatkov troch náboženstiev, ktoré sú späté s blizkym východom – kresťanstvo, judaizmus a islám. Vysvetľuje udalosti, ktoré predchádzali vyhláseniu prvej krížovej výpravy ako aj priebeh ostatných výprav. A samozrejme cez to všetko sú pretkané dejiny teplárov – vytvorenie rádu rytierov, ktorí sa riadili pravidlami bežnými v mníšskych rádoch aj preto sa templári oficiálne volali Chudobní vojaci Ježiša Krista a Šalamúnovho chrámu (templu), ich pôsobenie v Palestíne, kde sa spočiatku venovali ochrane pútnikov. Farb isato sú opísané príčiny mocenského a finančného vzostupu templárov, ako aj dôvody ich pádu.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Jedna odpoveď na „Templári – vzostup a pád“

   1. Kníh o Templároch je ako maku, to je fakt. Je ťažké vybrať si takú, ktorá by nebola postavená len na legendách a mýtoch, preto oceňujem tento typ. Neviem či sa niekedy ľudstvo dozvie úplnú a čistú pravdu o tomto ráde, koniec koncov, nemusíme vedieť všetko a ich príbeh je tak možno aj oveľa príťažlivejší.

   Nie je možné pridávať komentáre.