Miluj svojho chodca!

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  chodiť po vodePoznáte tie éterické osoby, ktoré si s ľahkosťou precupitajú naprieč vozovkou Špičkou chodidla len tu a tam zavadia o fyzický podklad z asfaltu. Milovaní chodci. Sám som často jedným z nich. Veľmi dobre poznám, čo si zažívajú s netolerantnými šoférmi. Zároveň však existuje osobitná sorta pešiakov. Tzv. troublemaker má jedinečnú schopnosť nepočkať 5 sekúnd kým prejde auto. Hrozne sa totiž ponáhľajú, ťažia ich problémy riaditeľa galaxie. Nuž neváhajú a ozlomkrky sa vrhajú na cestu…
  Čerstvú skúsenosť mám s elegantnou dámou v rokoch, približne 50-tnička. Vkročila na cestu a keby nemenila svoju smer a rýchlosť, nikdy by sa naše trajektórie nestretli. To by však bola nuda. Keď ma elegantná a bezpochyby kultivovaná dáma zbadala, pridala do kroku. Veď čo keby sme sa náhodou minuli. Stále však bola priďaleko, aby medzi nami niečo bolo. V tom momente sa pani vo svojom veku obdivuhodne vyšmarila vpred (chcel by som mať jej pružnosť v tom veku). Starostlivo natrénovaný manéver jej vyšiel – skočila mi rovno pod kolesá. „Teba nebaví život, či čo?,“ pýtam sa v duchu a zastavím. Veď nech ju zrazí niekto iný. Zľahka zatrúbim – len aby som ocenil jej obdivuhodný športový výkon a zároveň originálny spôsob, ako sa s niekým zoznámiť (Tip pre Bučeka a jeho Srdcové záležitosti). Aj ona si pre mňa nechala pár vľúdnych slov:
  „Ty k****t vy****ný!,“ prevravela nežným hláskom naša dáma. V pokoji sme sa rozišli.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags:

   3 518 x čítané

   7 Comments to “Miluj svojho chodca!”

   1. Anonym 27 septembra 2006 at 11:45 #

    P*ca… denne ich vidim na ceste stovky :-)

   2. Sergej 27 septembra 2006 at 21:53 #

    Naco si na nu vlastne trubil? Chcel si s nou komunikovat? :-)

    Je cas na dalsi prispevok, kde by si sa hlboko zamyslel nad tym, naco je vlastne v aute klakson. Ked nim trubis, tak ti akurat nadavaju. :-)

    BTW, raz som bol svedkom buracky, kde vodic namiesto toho, aby brzdil tak trubil. Dedko letel, letel az doletel a nerozchodil.

   3. marek 27 septembra 2006 at 22:49 #

    preco som trubil? som dufal, ze sa preberie zo sna:) Teta ma vytocila, lebom som fakt sofer, ktory dava vzdy prednost chodcovi, ale aby mi niekto skakal pod kolesa, to je silna kava…

   4. Trent 28 septembra 2006 at 09:00 #

    winner takes it all… na trubenie zabudni a radsej si dolej do ostrekovaca kvapalinu, ktora dobre odmastuje…

   5. Sergej 28 septembra 2006 at 11:10 #

    Aha, tak preto ked idem na biku, tak ma pri predbiehani obcas nejaky autickar ostrieka stieracmi.

   6. Trent 28 septembra 2006 at 20:07 #

    :-) netecie krv, neni faul..

   7. Anonym 10 novembra 2006 at 21:42 #

    hi im enlish and i cant read a shit