Miluj svojho chodca!

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  chodiť po vodePoznáte tie éterické osoby, ktoré si s ľahkosťou precupitajú naprieč vozovkou Špičkou chodidla len tu a tam zavadia o fyzický podklad z asfaltu. Milovaní chodci. Sám som často jedným z nich. Veľmi dobre poznám, čo si zažívajú s netolerantnými šoférmi. Zároveň však existuje osobitná sorta pešiakov. Tzv. troublemaker má jedinečnú schopnosť nepočkať 5 sekúnd kým prejde auto. Hrozne sa totiž ponáhľajú, ťažia ich problémy riaditeľa galaxie. Nuž neváhajú a ozlomkrky sa vrhajú na cestu…
  Čerstvú skúsenosť mám s elegantnou dámou v rokoch, približne 50-tnička. Vkročila na cestu a keby nemenila svoju smer a rýchlosť, nikdy by sa naše trajektórie nestretli. To by však bola nuda. Keď ma elegantná a bezpochyby kultivovaná dáma zbadala, pridala do kroku. Veď čo keby sme sa náhodou minuli. Stále však bola priďaleko, aby medzi nami niečo bolo. V tom momente sa pani vo svojom veku obdivuhodne vyšmarila vpred (chcel by som mať jej pružnosť v tom veku). Starostlivo natrénovaný manéver jej vyšiel – skočila mi rovno pod kolesá. „Teba nebaví život, či čo?,“ pýtam sa v duchu a zastavím. Veď nech ju zrazí niekto iný. Zľahka zatrúbim – len aby som ocenil jej obdivuhodný športový výkon a zároveň originálny spôsob, ako sa s niekým zoznámiť (Tip pre Bučeka a jeho Srdcové záležitosti). Aj ona si pre mňa nechala pár vľúdnych slov:
  „Ty k****t vy****ný!,“ prevravela nežným hláskom naša dáma. V pokoji sme sa rozišli.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   7 odpovedí na „Miluj svojho chodca!“

   1. Naco si na nu vlastne trubil? Chcel si s nou komunikovat? :-)

    Je cas na dalsi prispevok, kde by si sa hlboko zamyslel nad tym, naco je vlastne v aute klakson. Ked nim trubis, tak ti akurat nadavaju. :-)

    BTW, raz som bol svedkom buracky, kde vodic namiesto toho, aby brzdil tak trubil. Dedko letel, letel az doletel a nerozchodil.

   2. preco som trubil? som dufal, ze sa preberie zo sna:) Teta ma vytocila, lebom som fakt sofer, ktory dava vzdy prednost chodcovi, ale aby mi niekto skakal pod kolesa, to je silna kava…

   3. winner takes it all… na trubenie zabudni a radsej si dolej do ostrekovaca kvapalinu, ktora dobre odmastuje…

   4. Aha, tak preto ked idem na biku, tak ma pri predbiehani obcas nejaky autickar ostrieka stieracmi.

   Nie je možné pridávať komentáre.