Neberte nám princeznú

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Neberte nám princeznú Tak sme boli na novej verzii tohto známeho muzikálu. Pôvodne televízny muzikál má na svedomí Alta Vášová (libreto), Dežo Ursiny (hudba) a Ján Štrasser (texty piesní) vznikok pred 25 rokmi. V hlavných úlohách vtedy (viac spevácky ako herecky) žiarili Marika Gombitová a Miro Žbirka, v úlohe matky zas Marie Rotrová. Otca hral v rámci svojich hereckých kvalít Luděk Sobota.
  Na predstavení, ktoré sme videli hrali hlavné postavy Miroslava Partlová, Ján Slezák, Csongor Kassai a Marta Sládečková. Kým o prvých dvoch som doteraz veľa nepočul, Kassai a Sládečková patria k tomu obľúbenejšiemu spomedzi slovenských hercov. Čo sa týka hereckých výkonov, všetci ich zvládli v pohode, v speve trošku zaostávala Sládečková. Až som mal pár krát na jazyku vetu, ktorú som počúval na základnej škole: „Ty nespievaj, ty to len recituj!“ Výborný bol Kassai, ktorý mal podstatne väčšiu rolu, ako jeho filmový predchodca Sobota. Prirodzene skvelí boli detskí herci, ktorí si blbnutie s vankúšmi statočne užívali:
  Rozhádzal mi to Samo!
  Ja nie, to Dominik!
  Spravilo sa to samo!
  Nerobte taký krik!
  A ja to poviem tete!
  A ja to poviem tiež!
  Žalobaby ste, viete?!
  Počkaj, veď dostaneš!


  Čo sa týka pracovania, nová verzia sa na 98% drží originálu. Teda až na pár zmien v textoch, kde je hlavná hrdinka v jednej chvíli spieva:
  Pripadám si ako prázdny mobil…
  Ani neviem, kde ho mám.
  Keby niekto baterku mi dobil…

  Ďalšia drobnosť je, keď princezná spieva deťom, že s nimi bude nekonečne dlhý čas a rukami mami ich bude hladiť…. celkom intímny text tu nekorešponduje s tým, čo počujeme. Princezne totiž v tejto piesni prifaria na hlas efekt, vďaka ktorému znie mohutnejšie, akoby s ozvenou.
  Strhujúce bolo finále, kde sa v krátkych sledoch striedali úryvky zo všetkých piesní, v tej chvíli sa režisérovi podarilo divákov totálne zblbnúť – nevedeli kedy vlastne tlieskať. Celkovo však ide o veľmi podarené predstavenie, ktoré možno odporučiť dospelým, ktorí si pamätajú originál, ale aj rodičom s deťmi.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   10 odpovedí na „Neberte nám princeznú“

   1. No, ja som bol vcera na Mafianskych historkach… celkom spokojnost, v intenciach English is easy… takze si to vies predstavit ;-)

   2. English is easy som videl, celkom slusna zabava, aj kniha je dobra. Na tie historky sa da dostat? lebo listky na EIE boli dlhodobo nedostatkovy tovar…

   3. ticketportal.sk, predajnu ma o.i. aj na nam. hraniciarov na zastavke, hraju v kulturaku v Zrkadlovom haji, takze pesi v poho… trva to do 20:30, takze aj autobus stihas…
    j.
    oplati sa…

   4. Hm, videl som len nejaké zábery zo skúšok a tam predstaviteľka princeznej tiež tak jačala na tie deti, že s nimi bude nekonečne dlhý čas, až to znelo ako brutálna vyhrážka… A to bez audioefektov. Trochu ma to odradilo, priznávam.

   5. no… kolko ludi tolko chuti… ja som filmovu podobu videl asi len 1-2x a priznam sa, ze moc ma to uz nelaka si to pozriet, ked to vidim v programe…na muzikal idem teraz 4ty krat. je pravda ze marta sladeckova v jednej (uvodnej) pesnicke pri rychlom texte a tanci ma trochu problem vysokymi tonmi – ale inak je to super. tesim sa na to opat…

   6. No ja som horsie predstavenie na NS asi este nevidel. Posobilo to ako zaverecne vystupenie absolventov ludoveho konzervatoria. Cest vynimkam! Ked som pocul „spievat“ Durdiaka, skoro som odpadol. Najprv som si myslel, ze ho angazovali kvoli tym palacinkam, kedze ma s Grolingom restauraciu a furt nakupuje v Metre, ale ono to bolo skor asi pre hluchotu rezisera. Chudera Sisa, ze musela tahat duety s takym polenom. Dalsi expert Kapralik mladsi sice uz intonoval, ale ta jeho suslavost je neznesitelna. Este ze k nemu angazovali kompletne rovnako suslave deti aby to zaniklo. Mirka Partlova sa uz ale spievat naucila, to je fakt. Ma aj peknu tvaricku, len by som kvoli divakom v prednych radoch skrtol tie sceny s obnazenymi nohami bez pancuch. Pripadal som si ako na prednaskach o celulitide. Nuz ale co chce divak za 500…

   7. ja musim povedate ,ze jednoznacne je najlepsia Nela Pociskova.to dievca ma 16 rokov ale obrovsky talent.je uzasna.toto predstavenie je fantasticke a vobec nie je pravda ,ze to posobi ako zaverecne vystupenie absl.konzervatoria.ved je to hlavne muzikal destky a musia nejako improvizovat a nehrat uplne dokonale .ale je to krasne ,skvele a dufam ,ze sa to bude dlho hrat.

   Nie je možné pridávať komentáre.