Libertine – (Ne)Budete ho mať radi!

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Libertine

  Libertine, zvrhlý a cynický básnik Rochester, jemnejšia podoba markíza de Sade…
  V podaní Johnnyho Deppa sa vám hneď v úvode filmu prihovorí slovami: „Nebudete ma mať radi.“ A vy o niekoľko minút uznáte, že mal pravdu. Hoci podaktorí majú záľubu v negatívnych hrdinoch, ktorí sa na konci svojej milenke priznajú, že si ju chceli vziať a mať s ňou dieťa a akoby to nestačilo, na smrteľnej posteli sa ešte stihnú obrátiť k Bohu.
  Britský režisér Laurence Dunmore hlavnú postavu nemohol zveriť nikomu lepšiemu. Johnny Depp už tradične stvárňuje sympatických rebelov, hoci v tomto prípade charakter až taký sympatický nie je. Pohľad zlého a zvráteného človeka sa mu podaril bravúrne. Trochu mi to pripomenulo Denzela Washingtona z filmu Training Day. Jednoducho ste ho museli nenávidieť.
  John Malkovich v úlohe kráľa tentoraz nedostal až takú príležitosť ukázať svoj talent. Práve on však svojho času s touto divadelnou hrou žal úspechy v divadle v Chicagu. Zaujímavá bola Samantha Morton v úlohe divadelnej herečky Lizzy Barry, do ktorej sa Rochester zamiloval.
  Mne osobne sa okrem hereckého umenia Johnnyho Deppa veľmi páčila aj kamera, za ktorou sa skrýval Alexander Melman. Naturalisticky zvýrazňovala ponurú a dusnú atmosféru deja.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Libertine – (Ne)Budete ho mať radi!s“

   1. ja ho milujem vo vsetkych filmoch, ale v training day ho tak trochu neznasam, co svedci o jeho hereckej kvalitke…

   2. v training day som x-krat rozmyslal, ze D.W. „uz toho mladeho predsa nemoze podrazit, nemoze byt taky zly…“ a vzdy ho chalanisko podrazil a tvaril sa pritom, ako ze „chlapce, preber sa…“

   Nie je možné pridávať komentáre.