Pavol Hammel natacal DVD v divadle Arena

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Pavol Hammel v Arene

  Vo štvrtok 15/06/2006 Paľo Hammel natáčal live DVD. Koncert sa konal v divadle Aréna a bol rozdelený na dve časti. Prvá sa odohrávala v príšernom teple v divadle Aréna (reflektory namierené do hľadiska rozohriali hľadisko dávno pred koncertom) a druhá sa odohrávala po deviatej na druhom pódiu pred divadlom.

  Asi najviac sa všetci tešili na druhú časť, pretože vystúpiť mali aj legendárni členovia Prúdov (respektíve skupiny Collegium Musicum) Marián Varga, Fedor Frešo alebo Fero Griglák. Prístup bol zriadený aj pre divákov, ktorí nemali lístky. Vonku bola pripravená veľkoplošná obrazovka. Táto akcia však bola veľmi málo spropagovaná, takže vonku sa žiaden nátresk nekonal.

  V divadle sa začalo o štvrť na osem krátkymi pokynmi režisérky a potom Pavol spustil „staré a nové pesničky v aranžmánoch Mikiho Škutu„, ktorý ho aj doprevádzal na klavíri. Pódium bolo veľmi vkusne nachystané a nasvietené:
  Hammel Arena

  Na gitare hral Ďuro Burian, na base Martin Gašpar, na klávesoch Peter Preložník, za bicími sedel Marcel Buntaj, perkusie mal na starosti Eddy Portella, na trúbku hral Juraj Bartoš a do dychových nástrojov fúkali Milo Suchomel, Erik Rotenstein a Branislav Belorit. Na pódiu sa objavilo aj sláčikové trio G-Strings (Andrea Benická, Aneta Gloneková, Elena Zolovčíková), prvýkrát v sukienkach a druhý v kožených nohaviciach. Veľmi pekné tety huslistky;-)
  G Strings

  Backvokály mali na starosti Saška Okálová, Linda Vargová a Robo Papp. Alexandra Okálová, ktorá voľakedy spievala v skupine Feed the Cat si s Paľom Hammelom zaspievala aj duet Pravá láska:
  Hammel + Okalova

  Až na to teplo v hľadisku to bol pekný koncert, dvakrát sa muselo prerušovať, lebo museli prepudrovať Hammela a párkrát sa tlieskalo priamo na povel režisérky. Paľo Hammel sa po celý čas doprevádzal na španielke, keď sa však nachvíľu pohyboval bez gitary bol taký roztomilo nemotorný. Hrali sa skôr pesničky z novšej Hammelovej tvorby a na záver prišlo prekvapenie v podaní Veľkej muziky z Terchovej – 45 členný orchester ľudových sólistov – bratov Muchovcov. Tí zaspievali dnes už zľudovelé pesničky vo folklórnom prevedení (Učiteľka tanca a ZRPŠ), tentokrát sa spontánne pridalo aj celé hľadisko. Bolo to veľmi pôsobivé, Paľo Hammel si s nimi aj tak trošku zakrepčil:
  Hammel + Muchovci

  Nasledovala prestávka a presun von, kde už zvučili Prúdy. Tí vystúpili v zložení Pavol Hammel – gitara, Fedor Frešo – basgitara, Fero Griglák – gitara, Peter Preložník – klávesy a Milan Ruček – bicie. Špeciálnym hosťom bol Marián Varga, samozrejme za klávesami:
  Marian Varga

  Koncert to bol parádny, napriek tomu, že pesničky vznikli v období, keď som ešte ani nebol na svete a napriek tomu, že večer začali pôsobiť komáre. Všetko to bohužial ukončilo nariadenie miestnej samosprávy, ktorá nepovoľuje hudobnú produkciu po desiatej hodine, takže mi druhá časť koncertu pripadala veľmi veľmi kratučká.

  Prudy

  Pamätám si ako sa pred vyše desiatimi rokmi Paľo Hammel sťažoval, že stále nemá svoje CDčko. V súčasnosti už vyšla jeho celá tvorba aj na CD nosičoch a teraz sa už môže tešiť na svoje DVDčko. Pripravovala ho Slovenská televízia a ja by som mal hneď pár pripomienok k technickému prevedeniu.

  Na koncerte vo vnútri som si na širokouhlých monitoroch všimol, že premietali obraz vo formáte 4:3, ktorý potom na obrazovke roztiahli, aby vyplnil celú obrazovku do formátu 16:9, takže všetci boli takí tučnučký a roztiahnutí. Dovolil by som si STV pripomenúť, že tu máme 21.storočie, dobu domácich kín a HDTV. Fullscreen (4:3) sa už nenosí, leterbox tiež nie je to pravé orechové. Na DVD by sa hodil anamorfný widescreen a 5.1 kanálový zvuk, nech môžeme poriadne prevetrať naše domace kiná.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „Pavol Hammel natacal DVD v divadle Arenas“

   Nie je možné pridávať komentáre.