Tomki Nemec a Hospodárske noviny

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Dnešné Hospodárske noviny pôjdu na dračku – je tam totiž jedna fotografia, krorej autorom som ja:) Ale vážne. V HNkach máme prílohu „Made in Slovakia„, kde sú skvelé fotografie, ktorých autorom je Tomki Němec. Mám z toho veľkú radosť a priaznivcom kvalitných fotografií odporúčam noviny si pozrieť.
  Čosi o ňom z materiálov autorov bratislavského Mesiaca fotografie:
  Český fotograf Tomki Němec sa stal prvým zahraničným držiteľom grantu (Inštitútu pre verejné otázky) na vypracovanie obrazovej správy o tom – ako on vidí súčasné Slovensko.
  Tento bývalý osobný fotograf Václava Havla intenzívne fotografoval novembrový prevrat pred 15 rokmi, má vlastný projekt o živote na Kube a jeho fotografie môžeme nájsť v mnohých prestížnych zahraničných časopisoch.
  Slovensko chcel Tomki prejsť kerouacovským spôsobom, veď cesta samotná je už prínosom. V kolekcii štyroch desiatok fotografií z Tatranskej Štrby, Tornale, Východnej, Trenčína, ale i Bratislavy nám autor poodhaľuje, že sme krajinou na polceste. Na jednej strane pôsobíme ešte trochu prispato, na druhej strane sa vrháme do náručia masovej zábavy, pretechnizovanej spoločnosti. Fotografie nie sú naplnené iróniou, či výsmechom, skôr v nás zanechajú nostalgiu a smútok.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!