USA nam mozno zrusia viza (ak dame viac vojakov do Iraku)

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  bolek-01Pre desať nových členov EÚ prijali v Senáte amerického Kongresu kritériá na zrušenie vízovej povinnosti. Zo všetkých krajín však kritéria spĺňa iba Poľsko. Slovensko napríklad nespĺňa požiadavku, aby krajina mala aspoň 300 vojakov v Iraku a Afganistane. My ich máme iba 160, takže v rámci amerického riťolezectva ich budeme asi navyšovať. Ak teda zákon schvália aj v dolnej komore parlamentu.

  Idiot
  Idiot

  Na Slovensku prevláda skôr odpor voči pôsobeniu našich vojakov v Iraku, po takomto americkom vydieraní sa asi zmýšlanie niektorých Slovákov zmení. Však ide iba o 300 vojačikov. Čo by všetko „amíci“ neurobili, aby donútili ostatné krajiny podporovať ich funkciu svetového policajta.

  Pobavilo ma vyjadrenie zástupcov slovenskej diplomacie, ktorá si myslí, že lobovaním nepriaznivý stav zvrátia, pretože by sa mal brať do úvahy počet obyvateľov k počtu vyslaných vojakov v daných krajinách a odmieta zvýšenie počtu našich vojakov v Iraku. Vníma to ako podraz doterajších sľubov. Naša podrazená diplomacia sa však o nových skutočnostiach dozvedela až keď sa u nej informovali novinári z Hospodárskych novín a aj potom im istý čas trvalo, kým zistili, že Kongres sa vôbec niečím takým zaoberal.

  Zatiaľ však pre zrušenie víz platia jasné pravidlá, ktoré nespĺňame – počet odmietnutých žiadostí musí klesnúť pod tri percentá z celkového počtu, takže každý, kto chce ísť do USA musí absolvovať ponižujúcu vízovú tortúru a keď nakoniec víza dostane, môže sa tešiť podobne ako tento šťastlivec:

  vizovy stastlivec
  via hospošky-onlajn

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „USA nam mozno zrusia viza (ak dame viac vojakov do Iraku)s“

   1. skus to, ci ta zoberu… by si sa divil, ake testy sa robia, fyzicke, psychologicke, anglictina, vseobecny prehlad… Bezny smrtelnik nema ani paru o tom. Su to zarobene peniaze, coze je to dnes stovka mesacne…

   2. Ak nezrušíte víza Slovákom, Čechom, Poliakom a ďalším novým členom Európskej únie, začneme zavádzať odvetné opatrenia proti občanom z USA. Európska komisia bude takéto nekompromisné stanovisko zrejme tlmočiť na dnešnom summite únie a USA, na ktorý do Viedne priletí americký prezident George Bush… (sme)

   Nie je možné pridávať komentáre.