Levne knihy 2006 – Kurosawa a ine

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  bolek-01Tak ako každý mesiac aj tento dávam dohromady mesačný sumár časopisov s DVDčkmi. Časopisov, ktoré pribalujú DVD je stále viac a viac, vznikajú aj edície, ktoré sú distribuované v novinových stánkoch a v ktorých časopis dokonca úplne chýba. Na Slovensku ani nie, skôr v susedných Čechách, kde majú časopisy nižšiu sadzbu DPH ako inde predávané DVD, takže aj cena môže byť priaznivejšia.

  Vždy na koniec mojich prehľadov spomeniem zopár titulov v predajni Levné knihy. Keďže však časopisov pribúda, príspevky sú dlhšie a dlhšie a pre LK už neostáva miesto. Avšak v poslednej dobe tu pribudlo zopár nových kúskov a je mi ľúto nespomenúť ich, urobím tak, podobne ako minule, v samostatnom príspevku:

  Levné knihy nepredávajú iba zlacnené knihy alebo DVD, ale sú aj vydavateľstvo a 19/04/06 vydali tri DVD od Kurosawu. Najzaujímavejším je legendárny film Yojimbo (imdb – 1961), z ktorého Leone opajcol Za hrsť dolárov. Neskôr ešte vznikol remake s B.Willisom Posledný zostáva. Aj najznámejší Kurosawov film Sedem samurajov bol prerobený a Sedem statočných videl snáď každý. Menej ľudí však vie, že podkladom pre natočenie tohto westernu bol nejaký japonský film.

  Voľným pokračovaním Yojimba je Sanjuro (Tsubaki Sanjuro – 1962) a tretím je The Hidden Fortress (Kakushi-toride no san-akunin – 1958). Cena je 99Kč/119Sk (na Slovensku je cena znížená z obvyklých 159Sk). V LK sa ešte dá zakúpiť aj Kurosawov novší film Ran (imdb – 1985), ktorý vydal HCE (Mekellemu ho už skoro pol roka suším doma a nie a nie si preňho prísť a radšej sa kade tade po Indii fláka;-)).

  Najnovším prírastkom edície Levné knihy – Zlatý fond světového filmu je dráma Vittoria De Sica Zlodeji bicyklov (Ladri di biciclette – 1948) a filmy od Istvána Szabóa: Mefisto (Mephisto – 1981), Plukovník Redl (Oberst Redl – 1985) a Hanussen (imdb – 1988), ktorým sa potešia najmä priaznivci Klaus Maria Brandauera.

  Okrem toho v Levných knihách nájdete aj DVDčka vydané inými vydavateľstvami a v LK iba dopredávanými podobne ako Kurosawov Ran. Od Intersonicu pribudli Fantomasovia, už dlhšiu dobu sa tu dajú zohnať aj Žandári a aj ďalšie Funesove filmy ako napr. Smoliar (Le Corniaud – 1965), Veľký flám (La Grande vadrouille – 1966) či komédiu Krídelko alebo stehienko? (L´Aile ou la cuisse – 1976).

  Taktiež priaznivci Bud Spencera a Terence Hilla si môžu doplniť zbierku komédiami Choď na to (Nati con la camicia – 1983), Ak sa nahneváme, budeme zlí (Altrimenti ci arrabbiamo – 1973), Kdo nájde priateľa, nájde poklad (Chi trova un amico, trova un tesoro – 1981) alebo Pár nepár (Pari e dispari – 1978). Ja som minule doplnil zbierku filmom 55 dní v Pekingu (55 Days at Peking – 1963) za príjemných 59,- Sk. No nekúpte to za tú cenu;-).

  Na pultoch LK nájdete aj staršie veci spomínané v staršom článku o Levných knihách. Kúpiť sa tu dali aj filmy z Al Pacinovej kolekcie (Scarface, Carlitova cesta, Vôňa ženy, More lásky). Novšie sú priamo na stránkach LK. Predajne najdete na stránkach Levných kníh.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags: ,

   3 442 x čítané

   No Responses to “Levne knihy 2006 – Kurosawa a ine”

   1. Markoff 4 mája 2006 at 22:49 #

    spravny link na predajne pre slovakov je skor, kedze v BA maju len dve, tu je jedna
    http://www.levneknihy.cz/(k5bkliff0wfwqd3rsk3ivf55)/DetailProdejny.aspx?p=2

    inak tie Pacinove filmy este maju, nevies? tie prve 2-3 bych za rozumnu cenu kupil

   2. bolek 7 mája 2006 at 11:43 #

    Kazdy aj podpriemerne inteligentny clovek si v tom zozname dokaze najst predajnu LK, ktora mu najlepsie vyhovuje. Presne tak ako si si aj ty jednu nasiel. Ked dam link iba na predajnu na Obchodnej, cloveku, ktory chodi dennodenne po Sturovej to bude nafigu;-)

    AlPacina uz zozenies asi iba na objednavku