Predvolebna kampan ODS – Good bye Lenin

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  bolek-01
  Zaujímavú promo kampaň k blížiacim sa voľbám si vymyslela česká ODS. Od budúceho týždňa plánuje na svojich predvolebných mítingoch rozdávať DVD s filmom Good bye Lenin. Disk bude okrem nemeckého filmu obsahovať aj predvolebné klipy, ktoré natočil režisér Filip Renč a portréty lídrov strany (Topolánek a spol).

  ODS sa týmto DVD bude snažiť ironizovať svojho hlavného konkurenta a pripomenúť bývalé časy. Zároveň to bude DVD s najväčším počtom výliskov v Čechách, naplánovali si totiž rovných 500.000 kusov (historickému rebríčku kraľuje Pán prsteňov: Dve veže, ktorého sa predalo iba vyše 90.000 ks). ČSSD sa vraj chystá na podobný krok, uvažujú o filmoch Good Night and Good Luck alebo Všetci prezidentovi muži;-).


  A už sú na svete aj prvé negatívne ohlasy zo zahraničia, pretože tento krok ODS sa nepáči nemeckým výrobcom a distribútorom. Podľa hovorcu Bavaria Film H. Eschweilera je to po prvýkrát, keď sa niekto snaží využiť (zneužiť) filmové dielo na volebnú kampaň a že by mal byť film použitý ako stranickopolitická propaganda sa im nepáči. ODS získala práva na film od spoločnosti HCE, tá ich zakúpila od režiséra Wolfganga Beckera na obdobie od 11/02/2003 až 10/02/2010.

  Keďže u nás sú komančovia v každej strane, nie je možné podobný krok očakávať aj v našej predvolebnej kampani. Očakávať však môžeme aspoň pád ceny tohto titulu, alebo prípadné doplnenie do nedávno ohlásenej edícii Reflexu a HCE – FilmX.

  České stránky filmu Goodbye Lenin.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „Predvolebna kampan ODS – Good bye Lenins“

   1. velmi pekna akcia s velmi slusnym filmom, len ma nenapada aky film by sa dal pouzit vo volebnej kampani u nas aby bol porovnatelne kvalitny

   Nie je možné pridávať komentáre.