Poslanecka imunita je slaba

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  116 poslancov (zo 130 prítomných) včera schválilo novelu ústavy a zákona, podľa ktorého poslanci nebudú pokutovaní za priestupky. Tzv. priestupková imunita. Vyvolalo to kopec protestov proti týmto überľuďom. Ja naopak s poslaneckou imunitou naopak súhlasím. Dokonca si myslím, že by sa dalo ísť aj ďalej. Veď ich imunita by sa ešte dala rozšíriť a vylepšiť.


  Poslanci by boli zavretí počas celého volebného obdobia v izolačnej miestnosti, aby boli naozaj dokonale imúnni. Nielen voči priestupkom, ale aj voči chorobám, vtáčej chrípke a hlavne voči úplatkom. Môžu tak naozaj dokonale vykonávať svoju prácu v prospech všetkých občanov, ako to často veľkohubo vyhlasujú.

  Škoda len, že občanov potrebujú iba pred voľbami a v najbližšej dobe bude stále platiť, že naši posranci nemôžu byť pokutovaní za žiaden priestupok, s výnimkou, keď niekto bude nadrbaný ako Cuper. Môžu naďalej beztrestne hocikde parkovať (keď si potrebujú niečo vybaviť vo svojej reštaurácii v strede mesta), jazdiť v protismere, bezohľadnou rýchlou jazdou zapríčiňovať kolízie, ohrozovať a obmedzovať ostatných účastníkov cestnej premávky, ktorí dodržiavajú pravidlá cestnej premávky. Takže stále bude platiť vtip:

  Policajt: „Pan vodic, ste hluchy? Niekolkokrat som na vas krical, aby ste zastavili.“
  Vodic: „Aha, myslel som si, ze hovorite: Dobre rano, pan poslanec.“
  Policajt: „Prepacte, je tu velky hluk, pan poslanec.“

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „Poslanecka imunita je slabas“

   1. no mozno by nebolo tak od veci zistit ci sa ich imunita vztahuje aj na HIV a objednat im nejake sluzby na sprijemnenie prace, s imunitou zaiste problemy mat neskor nebudu a snad by to urychlilo vymenu pol. generacii :-)

   Nie je možné pridávať komentáre.