T-Mobile spusta UMTS

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

    Od 25/01/06 nám Eurotel, pardón T-Mobile prináša prevratnú technológiu UMTS, vďaka ktorej môžeme využívať unikátnu službu Videohovor. Voľakedy dávno som vyskúšal telefonovanie cez počítač, spolu s obrazom cez malú webkamerku. Tak ako skoro každý som to vyskúšal a nikdy viac nepotreboval, verím, že aj teraz sa nájde kopec ľudí, ktorí si túto prevratnú technológiu vyskúšajú, avšak 99% ľudí ju nebude potrebovať. Tak ako asi nikto nepotrebuje sledovať TV na prťavom displaji a ešte za to platiť.


    Vysokorýchlostné mobilné pripojenie cez siete 3.generácie možno využije o pár ľudí viac, záležať bude na cene. Podľa toho koľko operátori zaplatili za licencie, technológie (a koľko ešte zaplatia za úpravy BTSiek), cena asi nebude práve ľudová. Super je že T-Mobile sa prekonal a spustí UMTS až dva mesiace pred najneskorším možným termínom (podľa podmienok licencie) na celých troch BTSkách v Bratislave. A to sa v septembri, keď Orange predstavil prvý videohovor v UMTS, niekto chvátal chvastal, že: „Hovoriť o technológiách či službách, ktoré ešte de facto neexistujú je nezodpovedné a pre zákazníka irelevantné. Nie je to štýl T-Mobilu.“:-)

    Ak sa teda pohybujete v centre Bratislavy (aj ten komu voláte) a máte telefón podporujúci siete 3.generácie, možete sa pozerať vašemu spolutelefonujúcemu na ucho už od zajtra. Najviac sa mi páči predstava človeka idúceho po ulici s predpaženou rukou v ktorej sleduje videohovor a popritom sa neustále podkýňa o nerovnosti;-)

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!