Aj Konica Minolta konci

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Sexy Canon babeLen pred pár dňami som tu spomínal, že s výrobou analógových fotoaparátov končí ďalší tradičný výrobca – Nikon. Dnes vydala spoločnosť Konica-Minolta správu, že končí tiež. Nekončí však len s analógom, ale po vyše 100 rokoch pôsobenia na fotografickom poli končí celkovo. Aj s digitálnou fototechnikou. Ukončuje dokonca aj výrobu filmu, fotopapiera a zavretá bude aj sieť minilabov. Do konca septembra 2007 prepustia 3.700 zamestnancov.


  Digitálne zrkadlovky prechádzajú pod hlavičku Sony, ktorá začala pred pár mesiacmi s Konica-Minoltou spolupracovať na výrobe zrkadlovky. Sony plánuje pokračovať vo výrobe aparátov kompaktibilných s minolťáckymi Dynaxami. Na KM Dimage A3 alebo nejakého nástupcu A200 však už asi všetci môžu definitívne zabudnúť. A to som si myslel, že taký dobrý nápad ako umiestniť stabilizátor do foťáku a nie do objektívu, Minoltu znova postaví na nohy. Nepomohlo nič, ani fúzia s Konicou pred pár rokmi. A to som si chcel na jar robiť zálusk na na Dynax 5D.

  Vidím, že Sony je ako smrť, berie všetko čo príde. Z elektroniky je pôsobnosť prerástla do muziky, filmu, z Ericssonu sa vykľula spoločnosť Sony-Ericsson a teraz zabrali aj foto podiel Minolty. Takže nech žije Sony:-(

  Viacej na DPreview alebo v tlačovej správe KM aj s hospodárskymi výsledkami.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   10 odpovedí na „Aj Konica Minolta konci“

   1. to Patrik {Tokugawa} – ano, len som myslel, ze bohatost vyberu medzi znackami dava zakaznikovi sancu na lepsi vyber aj ceny. Az raz budeme mat 2-3 znacky, klesne tlak na vyvoj a „cenovu vojnu o zakaznika“.

   2. Mekelle, samozřejmě s Tebou souhlasím, ovšem toto je vývoj. Globalizace. Nezměníme to, takže můžeme pouze doufat, že ze spojení vzejde něco nového a lepšího. Třeba právě zrcadlovka.

   3. Aj napriek koncu KM ti predsa nic nebrani zadovazit si KM 5D, ak je tvoj favorit…
    Ponuka skiel je zaistena, kedze Sony bude robit DSLR kompatibilne s KM sklami, rovnako i prebera technicku podporu a servis KM DSLR.

   4. 2 sloper: vsak hej, aj cena isla pekne dole a este asi aj pojde. Obavam sa len toho, ze moze byt problem so servisom. Zarucny by 2 roky mohol byt este v pohode (aj ked jeden nikdy nevie), ale pozarucny by mohol byt problem. A na co zbytocne riskovat a natahovat sa?

   5. [8] domnievam sa, ze i pozarucny bude zaisteny, ved by totalne odrovnali velku skupinu doterajsich uzivatelov KM fotakov a skiel. Neviem, ci by toto riskovali :-)

   Nie je možné pridávať komentáre.