OpenOffice.org a kontrola pravopisu

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  S OpenOffice.org sa nemusíte báť, že bz ste napísali dokument plný gramatických chýb. Tento skvelý program totiž obsahuje Kontrolu pravopisu! Ako to funguje? Jednoducho! Nápoveda k programu vzsvetľuje:
  Výberom príkazu Kontrola pravopisu zapnete funkciu Kontrola pravopisu. Sada OpenOffice.org dokáže skontrolovať pravopis vybranej časti textu… V zozname Návrhy sú návrhy (si predstav!:) ), ako opraviť pravopis slova.
  Ako to vyzerá v praxi? Za posledné dni som si najzaujímavejšie tipy zaznamenal. Priznám sa, že OpenOffice.org ma niekedy dokáže celkom dobre pobaviť:) Firma Gratex by sa mu viac páčil, ako stratené, Ďurica je kukurica, Dzurinda zas Mirinda. Mená celkovo robia slovníku problémy:
  Lintner – Inherentne
  Valovič – jalovička
  Dvořák – skákavo
  Fiľo – Fiľakovo
  Vavrík – vavrín
  Abrhan – Obtrhaný
  Kaliňáka – Kalifornská
  Miesto úrovní mi OpenOffice.org ponúka rurovni – ani nechápem, čo je to za slovo:). Elitársky je egalitársky, invest je incest a politológ? Parazitológ! Niekedy mám pocit, že slovník pre OpenOffice.org pripravoval nejaký Košičan, lebo miesto bratislavskej mi zásadne ponúka mimobratislavskej. Slovník sa nedokáže vyrovnať ani z rôznymi tvarmi slova výsluhy:
  výsluhového – pstruhového
  Výsluhový – sluhovskými
  výsluhové – obsluhované

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!