Harry Potter 4 s prestavkou

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

    Dnes mal v slovenských kinách premiéru očakávný film Harry Potter a ohnivá čaša (Harry Potter and the Goblet of fire). Film je natočený podľa knihy s uctihodným počtom strán, takže aj on trvá uctihodných 157 minút. Zaujímavé je, že uprostred filmu je oficiálna prestávka, určená od tvorcov filmu. Prestávka by mala trvať okolo 15 minút.

    Už toľkokrát sa mi stalo v kine, že som to už nevedel vydržať a najradšej by som sa postavil a trošku sa ponaťahoval uprostred filmu. Asi ma vyslyšali. A to sú v dnešných kinách super sedačky s priestorom na nohy. Už si ani neviem predstaviť ako som voľakedy vydržal sedieť v kine Hviezda na tých nechutných drevených stoličkach, s kolenami zarazenými do stoličky predo mnou. Dúfam, že sa to zavedie pri viacerých filmoch s podobnou stopážou.


    V Auparku (Palace Cinemas) sú umiestnené štyri kópie H.Pottera, z toho jedna je s titulkami, v Poluse (Multikino Metropolis) sú tri kópie (otitulkovanú verziu som tu nenašiel) a jedna kópia by sa mala potulovať v kine Tatra, tiež so slovenským dabingom. Už som tam nebol 100 rokov, pamätám, že najradšej som chodieval do 12.rady, aby som si mohol vystrieť nohy. Bolo to najlepšie kino. Teda okrem ROHáčka, ale tá 12.rada bola naozaj super:-)

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!