IFPI SR ochranilo Radiohead

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  bolek-01Blúdil som dnes internetom a hľadal, čo má nové skupinka Radiohead. Navštívil som pritom stránku radiohead.sk (aka treefingers.com). O novom albume som sa nič nové nedozvedel, akurát, že práve prichádza na trh nové DVD Live at the Astoria, uskutočnené 27/05/1994 v Londýne.

  Zaujímavejšie veci som našiel na spomínanej web stránke radiohead.sk (odkaz na ňu vedie aj z oficiálnej stránky skupiny Radiohead) v časti multimédia. Samozrejme som pozrel, aké sú tu zaujímavé koncerty. Namiesto fanúšikovských záznamov koncertov skupiny Radiohead ma tu čakal mail od IFPI SR:


  Vec: Upozornenie z IFPI SR !
  Medzinarodna federacia fonografickeho priemyslu IFPI SR je samostatna organizacia, ktora na uzemi SR zastupuje prava domacich a zahranicnych vyrobcov zvukovych zaznamov /vydavatelov/ a to v sucinnosti s dalsimi ochrannymi organizaciami ako su SOZA (Slovensky ochranny zvaz autorsky – zastupuje prava autorov), SLOVGRAM (Nezavisla spolocnost vykonnych umelcov a vyrobcov zvukovych a zvukovo-obrazovych zaznamov), SAPU (zastupuje prava vyrobcov zvukovo-obrazovych zaznamov – filmy) a BSA (Business Software Alliance – zastupuje prava softwarovych vyrobcov). V ramci oznamovacej cinnosti bolo zistene, ze prostrednictvom Vasej web stranky radiohead.sk umoznujete a sprostredkovavate verejne sirenie zvukovych a zvukovo-obrazovych zaznamov /mp3, videa/, teda rozsirujete zvukove a obr. zaznamy chranenych subjektov, ktorych zastupovanie spada pod kompetenciu uz horeuvedenych organizacii. K cinnosti, ktoru vykonavate je potrebny suhlas jednotlivych vyrobcov ponukanych zvukovych a zvukobr. zaznamov a to v zmysle Autorskeho zakona c.383/1997. V ustanoveni § 47 AZ, ktore sa tyka obsahu prava vyrobcov zvukovych zaznamov sa uvadza nasledovne: predmetom prav vyrobcov zvukovych zaznamov su sluchom pocutelne zvukove zaznamy vykonov vykonnych umelcov alebo inych zvukov bez ohladu na to akym sposobom alebo na akom nosici su tieto vykony alebo zvuky zaznamenane. Vyrobca zvukoveho zaznamu ma pravo udelovat suhlas na priame a nepriame rozmnozovanie zvukoveho zaznamu, na verejne rozsirovanie zvukoveho zaznamu, najmom, vypozicanim, predajom alebo inou formou prevodu prav, na vysielanie zvukoveho zaznamu alebo jeho rozmnozeniny rozhlasom alebo televiziou, na prenos zvukoveho zaznamu alebo jeho rozmnozeniny prostrednictvom technickeho zariadenia. Vzhladom na skutocnost, ze v danom pripade potrebny suhlas vyrobcov – opravnenych drzitelov autorskych prav nebol vobec poskytnuty /potvrdilo nam to vydavatelstvo MONITOR, EMI – opravneny drzitel prav k zvukovym a zvukovo-obrazovym zaznamom skupiny RADIOHEAD/, zaklada Vasa cinnost spojena so sirenim zvukovych a zvukovo-obrazovych zaznamov, skutkovu podstatu TRESTNEJ CINNOSTI PORUSOVANIA AUTORSKYCH PRAV podla § 152 Trestneho zakona (poznamenavame, ze podla ods. 2 tohoto § mozete byt potrestany odnatim slobody na 6 mes. az 5 rokov). Z uvedeneho dovodu Vas ziadame aby ste zabezpecili okamzite riesenie vzniknutej situacie s tym, ze bezodkladne UKONCITE SVOJU CINNOST spojenú so sirenim zvukovych a zvukovo-obrazovych zaznamov prostrednictvom uvedenej web stranky, t.j., ze odstranite vsetky zaznamy a chranene fotografie nachadzajuce sa na Vasej web stranke.

  V pripade, ze budete v predmetnej cinnosti (v akejkolvek forme, napr.cez nove www stranky, e-mailove adresy pokracovat aj po obdrzani tohoto upozornenia /ktore berte ako prve a zaroven posledne/, teda ak budete vo svojej cinnosti pokracovat aj po dni dorucenia tohoto upozornenia, budeme nuteni tak ako je to v podobnych pripadoch praxou, obratit sa na organy cinne v trestnom konani aby sme zabezpecili pravnu ochranu nami zastupovanych vyrobcov zvukovych zaznamov.

  Vzhladom k horeuvedenemu ocakavame od Vas co najskorsiu pisomnu odpoved na nas e-mail /ifpi@ifpi.sk/, ktora moze pozostavat aj z jednej vety, z ktorej bude jasne vyplyvat, ze ste upozornenie pochopili a danu cinnost ukoncujete/ a to aj z dovodu, ze od nasho stanoviska, ako aj stanoviska ostatnych menovanych organizacii k danej veci zavisi dalsi postup organov cinnych v trestnom konani (ci sa tu bude jednat o navrh na zacatie trestneho stihania alebo o zastavenie preverovania).
  ____

  Dúfam, že som neporušil autorské práva pisateľa tohto mailu, keď som ho sem umiestnil, ale čítať čierne písmo na modrom podklade nie je 2x príjemné pre oči. Organizácia IFPI začína buzerovať aj fanúšikovské stránky, ktoré propagujú hudbu daného interpreta lepšie ako celé oficiálne zastúpenie vydavateľa v ČR/SR spolu s rôznymi parazitujúcimi organizáciami dohromady. Žeby sa báli amatérskych záznamov fanúšikov v biednej MP3 kvalite?

  EMI asi nie je oprávneným držiteľom práv k zvukovym záznamom nevydaných skladieb, takže aspoň tie si možem vypočuť. Aspoň dovtedy kým sa autorovi stránky Mirovi Bzdúchovi nepríde vyhrážať SOZA alebo SLOVGRAM, ktorý zastupujú práva autorov, alebo výkonných umelcov. Držím mu palce, aby sa nenechal znechutiť a pokračoval v aktualizácii svojej stránky. Koncerty a rôzne raritné nahrávky si môže vymieňať s ďalšími fanúšikmi inou cestou.

  A na záver ešte pár slov k novému DVD Live at the Astoria. Tento koncert už vyšiel na VHS, nové vydanie na DVD sa moc nevyznamenalo: obraz je remastrovný, bohužial vo fullscreene (1,33:1). Záznam z koncertu má 68 minút, obsahuje 17 trackov. Oficiálne vychádza v Európe 28/11/05. Tu je tracklist:

  1 You
  2 Bones
  3 Ripcord
  4 Black Star
  5 Creep
  6 The Bends
  7 My Iron Lung
  8 Prove Yourself
  9 Maquiladora
  10 Vegetable
  11 Fake Plastic Trees
  12 Just
  13 Stop Whispering
  14 Anyone Can Play Guitar
  15 Street Spirit (Fade Out)
  16 Pop Is Dead
  17 Blow Out

  Stiahnuť si ho môžete na // CENZUROVANE \\ :-).

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   4 odpovede na „IFPI SR ochranilo Radioheads“

   1. Ani sa necudujem, ze stale viac ludi bude hudbu stahovat zadarmo, ked vydavatelstva su nepriatelske k najdrahsiemu co maju – fanusikom. Hanba im („Shame on you, Sir!“.

   2. Pre mna je neuveritelne, ze by sme my, ludia na Slovensku boli ochotni zbavit nasho obcana slobody (zakladnehe prava), za to, ze ohrozil virtualne vymyslene nepodlozene prava neakej zahranicnej firme.

    BLEEEEEEE

   3. asi takto. radiohead maju podpisany kontrakt so svojim vydavatelstvom. su dospeli a preto predpokladam, ze su si plne vedomi co vyplyva z podpisanej zmluvy. su to iba zbytocne slova o parazitujucich organizaciach.

   4. ahoj nemozes skontaktovat priamo riadiohead a poziadat ich priamo o zvolenie? potom ti mozu vsetci vyskocit na ….

   Nie je možné pridávať komentáre.