Moja cesta za kulturou

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Včera som odporúčal festival November – Mesiac fotografie, mne zase odporučili (dokonca mi aj venovali lístky) dvojvýstavu Tajomná Indonézia – Tamtamy času a Slávne expedície 20. storočia National Geographic v Slovenskom národnom múzeu. Vo štvrtok je v SNM predĺžený deň (až do 20:00), tak som sa poobede vybral za kultúrou. Čakalo ma tu však prekvapenie.


  Fotoaparát, camera

  Fotoaparát, camera


  Tie prekvapenia boli až dve. Prvé príjemné – Slovákov kultúra ešte stále zaujíma a druhé nepríjemné – stráááášný rad. Najprv som si myslel, že prebieha nejaká akcia pri príležitosti víťazného 17.novembra, rovno pod českým levom. Ale nie, všetci čakali smerom do múzea. Vyskúšal som vykríknuť „v mene zákona rozíďte sa“. Nepomohlo. Skúšal som zacmukať na cicu hore na pomníku, aby vystrašila ľudí. Nepomohlo tiež. Nemám rád dlhý rad, tak som sa pobral do novodobého kultúrneho centra NSA (Nákupné stredisko Aupark) :-).

  SNM-Slávne expedície 20. storočia

  Ak vás však zaujíma unikátna dvojexpozícia najväčšej neštátnej zbierky v strednej Európe, mapujúca dosiaľ nepreskúmené tajomné zákutia ostrova Nová Guinea z dielne CK Livingstone a takmer osemdesiat veľkoformátových fotografií i dokumentov z dielne renomovaných fotografov National Geographic, neváhajte, výstava trvá iba do 20/11/05. Viacej na stránkach SNM.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags:

   2 463 x čítané

   3 Comments to “Moja cesta za kulturou”

   1. Fedor 18 novembra 2005 at 07:29 #

    Panacik pozeram ze ci niesom nahodou na tej fotke.. tiez som vcera stal totiz v tom rade.. Vystava bola pekna.. nevedel som ze tam budu aj zive zvieratka.. A ten rad pred SNM na tiez dost prekvapil..

   2. dusoft 24 novembra 2005 at 14:23 #

    Vyborna vystava!

    Nastastie som bol cez obed, ked tam boli iba skolske skupiny.

    Ked som bol davnejsie v Stuttgarte, tak som nechapal, ze ako moze stat v zime rad ludi (asi tak na hodinku cakania na vstup) pred muzeom… Som si myslel, ze aki su ti Nemci cudni ;-) Teraz uz chapem, ze nie su, len bola fakt dobra vystava (a zrovna bol vikend) ;-)

   3. mekelle 24 novembra 2005 at 18:58 #

    my sme boli tiez cez vikend, ale asi pred mesiacom, ci davnejsie, vtedy bol este veget ziadne cakanie a vnutri prijatelne mnozstvo ludi… S dusoftom mozem len suhlasit – skvela vystava!!!