Ostrov – blesková recenzia

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Nie, naozaj to nestojí za to. Ušetrený čas investujte do zmysluplnejšej činnosti – napríklad do stavania vzdušných zámkov:)
  Ale k filmu. V blízkej budúcnosti je všetko krásne, pohodové, sterilné. Ľudia žijú v prísne riadenej spoločnosti. Netrpia nedostatkom, ich zdravotný stav neustále kontrolujú počítače, primerane tomu dostávajú špičkovú stravu. Vedia, že Zem postihla nejaká hrozná katastofa a len oni boli zachránení a vyvolení. Žijú v nádeji, že uspejú v lotérii a zo sterilného sveta sa dostanú na OSTROV. Najnovšou výherkyňou je Jordan Two-Delta, tej však Lincoln Six-Echo stihne vysvetliť, že všetko je podvod a tak sa rozhodnú z raja utiecť. Postupne zisťujú, že sa im podarilo uniknúť z kolónie klonov, ktoré si bohatí jednotlivci nechali „vyrobiť“. Dôvod? Klony sú ideálnym zdrojom náhradných súčiastok. Nefunguje vám oblička? Pri havárii prídete o ruku? Potrebuje dáma v rokoch mladú hebkú pokožku do dekoltu? Na to sú to ich klony!….

  Island / ostrov
  Island / ostrov

  Nápad filmu je zaujímavý až skvelý. Horšie je to už s linearitou deja – vždy viete, čo sa stane, ako daná postava zareaguje. Ale to nie je najhoršia vec na filme. Niektoré „drobnosti“ ma však privádzali do zúfalstva. Lincoln Six-Echo a Jordan Two-Delta utekajú pred vojenskými profíkmi v neznámom prostredí a vždy zabočia do správnej uličky. Aj keď sú po putovaní potrubím slušne ufúľaní, keď sa dostanú von, ich žiarivo biele kombinézy vyzerajú, ako vypraté v „prášku, ktorý nepatrí medzi obyčajné“. Po páde z mrakodrapu hlavných hrdinov zachráni náhodne rozložená sieť. Hudba k filmu… bola vôbec nejaká? Zrejme hej, ale asi nestála za veľa…
  No nič, ak ste dočítali, choďte stavať tie vzdušné zámky.

  Hodnotenie: 4,5/10
  IMDB rating: 6,8/10
  Hrajú: Scarlett Johansson, Ewan McGregor, Steve Buscemi, Sean Bean, Djimon Hounsou, Ethan Phillips, Michael Clarke Duncan…
  Réžia: Michael Bay
  Scenár: Caspian Tredwell-Owen, Alex Kurtzman
  Hudba: Ramin Djawadi
  Dĺžka filmu: 136 min
  Pôvod: USA
  Rok: 2005

  Recenzie filmu:
  CSFD – Ostrov – recenze
  Premiere – Ostrov recenze
  Kinema – Ostrov – recenzia

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   5 odpovedí na „Ostrov – blesková recenzia“

   1. vazne? ja som si fakt nic vynimocne nevsimol, ale kukam, ze markoff tiez chvalil hudbu, tak asi som mal nejaky mentalny blok, ze som to odfiltroval:)))

   2. fakt nefim, bud je mekelle prec alebo zacal flakat fab.ned. ine..
    trinast dni bez noveho clanecku.. hm

    zabudlivost mame inak v rodine tak je i mozne, ze zabudol na ine a teraz cely den chodi a rozmysla na co to len zabudol :/)

   Nie je možné pridávať komentáre.