poistenie vozidiel

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  bolek-01Slovenskí vodiči začali špekulovať ako sa vyhnúť vyšším cenám za povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel. Očakáva sa totiž, že na budúci rok budú ceny vyššie o 10%. Takže, ak vodič do 18. novembra vypovie zmluvu v poisťovni a do konca decembra sa nanovo poistí, najbližších 12 mesiacov bude platiť rovnakú sumu ako v tomto roku.


  Takže, ak vodič do 18. novembra vypovie zmluvu v poisťovni a do konca decembra sa nanovo poistí, najbližších 12 mesiacov bude platiť rovnakú sumu ako v tomto roku. Koľko ušetrí vám však v tejto chvíli nikto nepovie. Niekoľko dní bude mať navyše auto poistené dvakrát. Lacnejšie sadzby poistenia môžu využiť len tí vodiči, ktorí sa nanovo poistia na takzvaný technický rok. To znamená, že poistenie budú platiť nasledujúcich 365 dní. Napríklad od 25. novembra 2005 do 24. novembra 2006. Ak sa však poistia na kalendárny rok, poistka im plynie až od prvého januára a zaplatia budúcoročného sadzby

  Zákon umožňuje podvojné poistenie. Je to však neželateľné z toho dôvodu, že škodu za neho môže zaplatiť len jedna z dvoch poisťovní
  .
  Za každý deň s dvoma súbežnými poistkami zaplatia okolo 10 korún navyše. Preto je lepšie uzatvoriť druhé poistenie čo najneskôr, napríklad až od 31. decembra. V takom prípade bude motorista v dvoch poisťovniach len jeden deň.

  Okrem duplicitného poistenia však príde aj o bonus za posledný rok, teda minimálne o 10-percentnú zľavu z ceny poistného

  Aj keď ľudia prídu o 10-percentný bonus za posledný rok, stále zaplatia za poistku menej ako s týmto bonusom

  4. Poisťovne budú akceptovať doručenie výpovede poistných zmlúv zo strany klientov, ak budú doručené najneskôr 19. novembra 2005.

  – Ako je to tento rok s konečným termínom na vypovedanie zmluvy, keďže 19. november pripadá na sobotu. Môžem prísť do poisťovne s výpoveďou ešte aj v pondelok 21. novembra?
  Odporúčame urobiť tak najneskôr 18. novembra. Aj keď Úrad pre finančný trh považuje za konečný termín 19. november, čo je sobota, a teda výpovedná lehota by sa mala predĺžiť až na nasledujúci pracovný deň, podľa informácií od poisťovní bude väčšina z nich akceptovať výpovede od klientov naposledy v piatok 18. novembra.
  – Moja zmluvu sa končí k 31. decembra. Ak ju teraz vypoviem, pôvodná poisťovňa mi môže dať | potvrdenie o bezškodovom priebehu až neskôr, možno až v januári. Znamená to, že ak sa prehlásim ku konkurencii, tak zaplatím cenu bez bonusu, ktorý mám, alebo ako to poisťovne riešia?
  Doteraz poisťovne uznávali bezškodový priebeh na základe čestného vyhlásenia klienta s tým, že klient musí do určitého termínu predložiť takýto doklad. Je však možné, že si poisťovňa váš nárok na bonus overí vo vašej predošlej poisťovni aj sama

  Allianz – Slovenská poisťovňa vs. ČSOB poisťovňa
  Allianz – Slovenska poistovna vracia uder

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!