Mailinator a mailbox

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

    Určite ste sa často stretli s výzvou zadajte mail na ktorý vám bude zaslané heslo. A určite ste sa už stretli s mailami, ktoré dostávať nechcete a dokonca ani nepoznáte odosielateľa. Mnohí poznáte aj službu servera mailinator.com. Keď od vás niekto chce mail, jednoducho si ho vymyslíte. Za vymyslené slovo dajte @mailinator.com. Potom už iba „checknite“ svoj mail na adrese www.mailinator.com. Keď máte RSS-čítačku nemusíte nič kontrolovať, nový mail skontroluje za vás čítačka.


    Nepotrebujete sa nikam registrovať, nikam nemusíte zadávať svoje údaje, nemusíte si pamätať ani žiadne heslo. Maily sa po 12? hodinách zmažú. Je vhodné nedávať si nick typu test, mail, abcd, 123, sex a pod., lebo tie má každý druhý človek a maily si može pozrieť bez hesla každý kto pozná adresu.

    Ďalšou možnosťou je vytvoriť si mail na nejakom presmerovavacom serveri, napríklad mailbox.sk a ten si necháte presmerovať na svoj skutočný mail. Vhodné používať ak plánujete dostávať napríklad rôzne príspevky z diskusií. Ak sa stane, že spamu chodiaceho na túto „mailboxovú“ adresu je až príliš veľa, zrušíte ju a vytvoríte si novú.

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!