Slobodná krajina

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Freedom

  32-ročná Američanka musela vystúpiť z lietadla v štáte Nevada pre tričko s hanlivým nápisom a podobizňami prezidenta Georgea W. Busha, viceprezidenta Dicka Cheneyho a ministerky zahraničných vecí Condoleezy Rice. Lorrie Heasley žijúca v štáte Washington uviedla, že podá sťažnosť proti leteckej spoločnosti Southwest Airlines.

  Hovorkyňa aerolínií Marilee McInnis uviedla, že viacero cestujúcich sa sťažovali na jej oblečenie, keď nastúpila do lietadla. Heasley súhlasila, že si tričko zakryje bundou. Tá jej ale spadla, keď sa pokúšala zaspať. Potom jej nariadili, aby si tričko obliekla naruby, inak bude musieť opustiť lietadlo. Cestujúca aj s manželom z lietadla vystúpili. Hovorkyňa leteckej spoločnosti uviedla, že pravidlá umožňujú aerolíniám zabrániť cestujúcemu, ktorého šaty sú neslušné, oplzlé alebo útočné, nastúpiť do lietadla.

  Snáď tento príbeh poslúži ako inšpirácia pre tých, ktorí sa prihlásili do americkej lotérie o prisťahovalecké víza. Veď kto by nechcel získať Zelenú kartu a žiť v tejto slobodnej krajine neobmedzených možností?

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags:

   1 949 x čítané

   No Responses to “Slobodná krajina”

   1. Sergej 8 októbra 2005 at 21:34 #

    Priveľa diktatúry, priveľa komunizmu, priveľa extrémizmu škodí. Zo všetkého je však najhoršie, keď má niekto priveľa slobody. Niekto si oblečie „slobodné“ tričko a druhý môže pochopiteľne zákonite protestovať, že to uráža jeho vlastenecké cítenie. Amerika na toto raz padne definitívne na hubu a poriadok zaistí stará, dobrá Európa a jej blbuvzdorná únia. :-)))

   2. Pika 10 októbra 2005 at 08:41 #

    USA su krajina zvlastnych zvykov a hodnot.. a zvlastnych ludi :)

   3. Lubo 10 októbra 2005 at 13:28 #

    sloboda je aj o tom uplatnit si svoje prava..ak ta letecka spolocnost ma pravo upozornit cestujuceho na nevhodne oblecenie, tak v tom nevidim ziadny problem