Slobodná krajina

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
    Freedom

    32-ročná Američanka musela vystúpiť z lietadla v štáte Nevada pre tričko s hanlivým nápisom a podobizňami prezidenta Georgea W. Busha, viceprezidenta Dicka Cheneyho a ministerky zahraničných vecí Condoleezy Rice. Lorrie Heasley žijúca v štáte Washington uviedla, že podá sťažnosť proti leteckej spoločnosti Southwest Airlines.

    Hovorkyňa aerolínií Marilee McInnis uviedla, že viacero cestujúcich sa sťažovali na jej oblečenie, keď nastúpila do lietadla. Heasley súhlasila, že si tričko zakryje bundou. Tá jej ale spadla, keď sa pokúšala zaspať. Potom jej nariadili, aby si tričko obliekla naruby, inak bude musieť opustiť lietadlo. Cestujúca aj s manželom z lietadla vystúpili. Hovorkyňa leteckej spoločnosti uviedla, že pravidlá umožňujú aerolíniám zabrániť cestujúcemu, ktorého šaty sú neslušné, oplzlé alebo útočné, nastúpiť do lietadla.

    Snáď tento príbeh poslúži ako inšpirácia pre tých, ktorí sa prihlásili do americkej lotérie o prisťahovalecké víza. Veď kto by nechcel získať Zelenú kartu a žiť v tejto slobodnej krajine neobmedzených možností?

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!