Povedz mi čo čítaš – časopisy

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Časopisy

  Nie je to tak dávno, čo rony zabojoval so závislosťou voči Pluske. Vtedy ma napadlo pozrieť sa, ktoré časopisy prechádzali za uplynulých tridsať rokov mojimi rukami. Keď vynechám časopis Ohník, prvým časopisom, ktorý som na základnej škole seriózne odoberal bol populárno-náučný časopis Elektrón, doma sme čítali 100+1 zahraniční zajímavost a každú stredu sme kupovali Expresveľkoformátový časopis na novinovom papieri.
  Na strednej škole som odoberal Historickú revue.
  Na výške som pričuchol k časopisom Dotyky (nie ten časopis pre masérov:-)), Romboid (časopis pre literatúru a umeleckú komunikáciu), Kritika & kontext (štvrťročník kritického myslenia, skvelé recenzie kníh – viac o ňom priamo z pera šéfredaktora), Fórum Občianskej spoločnosti (mesačník o prítomnosti s minulosťou pre budúcnosť). Pravidelne som popri tom čítal, ale neodoberal Chip, PC Word a Computer.
  Momentálne doma každý mesiac kupujeme Digi, Reflex a cca každý druhý mesiac National Geographic.
  A k ronyho Pluske – keď idem pozrieť mamu, Plusku si vždy prelistujem – kupuje ju od samého začiatku. Pamätám si, že voľakedy som v nej prečítal možno 90 percent článkov, neskôr len 80, 70, 60… je tam toho stále menej. Aj som sa mamy pýtal, prečo to kupuje. Vraj: „Zo zvyku.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!