V Rakusku mozeme ist na dialnici 160

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Prekvapujúcu vec som sa dnes dozvedel. V konzervatívnom Rakúsku sa od 15/11/05 zvyšuje maximálna povolená rýchlosť na dialnici. Rakúšania budú môcť na niektorých úsekoch ísť až 160km/h. Zvýšené maximum má byť platné iba na niektorých úsekoch a iba za priaznivého počasia. Rýchlosť sa bude regulovať svetelnými panelmi.


  Rakúšania sa pravdepodobne inšpirovali v Nemecku, kde je už dlhú dobu rýchlosť na väčšine dialnic neobmedzená, napriek tomu tu patrí nehodovosť na dialniciach (so smrtelnými následkami) k najmenším na svete. Doteraz mali Rakúšania maximálku, tak ako my 130, aj tak sa však často stávalo, že ma aj pri rýchlosti 150km/h vyblikávali ešte rýchlejšie autá. A nemusel to byť ani najrýchlejší minister hospodarsva na svete.

  Klobúk dole pred týmto rozhodnutím. Rakúšania akceptovali fakt, že vývoj v motorizme išiel dopredu a milióny investované do zlepšovania bezpečnosti vozidiel majú zmysel. Niečo môže byť aj v tom, že pravidelné porušovanie už zastaralých zákonov môže viesť k ich zmene. Informácia, že Rakúšania zvýšili rýchlosť na žiadosť slovenského ministerstva hospodárstva sa nepotvrdila.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   5 odpovedí na „V Rakusku mozeme ist na dialnici 160“

   1. v pripade ex-ministra P.R., by som povolil tu najvacsiu rychlost, resp. vyuzitie raketoveho pohonu. Smer je jasny. Vylet na mesiac bez spiatocnej cesty. Akurat mam strach z mimozemstanov, lebo urcite by tam v priebehu kratkej doby zacala vysielat TV Markiza s volne dostupnym signalom pre celu galaxiu. Ach jaj chudaci mimozemstania. Taka brutalitu a nehoraznost ako je signal TV Markiza, by mohli pokladat za vypovedanie vojny zo strany pozemstanov. Asi by nepochopili, ze my bezny pozemstania s tym nemame nic spolocne, tak by znicili celu zem. A to vsetko kvoli ch – ujovi P.R. A tak radsej nech si jazdi „Velke Čelo“ po dialnici na bavoraciku tak rychlo ako vie a zem ostane cela. Dufam…

   2. Vyvoj aut isiel naozaj nesmierne dopredu. Ale nevšimol som si však, že by rovnako dobre pokročili aj reflexy vodičov, zvlášť tých sviatočných.

   3. vsak preto dali 160tku iba na rovnych, prehladnych usekoch a iba za dobreho pocasia, kde aj tak skoro kazdy chodil 150:)

   4. Uprimne povedane, v Rakusku vela rovnych, prehladnych a dostatocne dlhych usekov teda nie je. :-)

   5. Spätné upozornenie: dental dentist free implant

   Nie je možné pridávať komentáre.