V Rakusku mozeme ist na dialnici 160

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Prekvapujúcu vec som sa dnes dozvedel. V konzervatívnom Rakúsku sa od 15/11/05 zvyšuje maximálna povolená rýchlosť na dialnici. Rakúšania budú môcť na niektorých úsekoch ísť až 160km/h. Zvýšené maximum má byť platné iba na niektorých úsekoch a iba za priaznivého počasia. Rýchlosť sa bude regulovať svetelnými panelmi.


  Rakúšania sa pravdepodobne inšpirovali v Nemecku, kde je už dlhú dobu rýchlosť na väčšine dialnic neobmedzená, napriek tomu tu patrí nehodovosť na dialniciach (so smrtelnými následkami) k najmenším na svete. Doteraz mali Rakúšania maximálku, tak ako my 130, aj tak sa však často stávalo, že ma aj pri rýchlosti 150km/h vyblikávali ešte rýchlejšie autá. A nemusel to byť ani najrýchlejší minister hospodarsva na svete.

  Klobúk dole pred týmto rozhodnutím. Rakúšania akceptovali fakt, že vývoj v motorizme išiel dopredu a milióny investované do zlepšovania bezpečnosti vozidiel majú zmysel. Niečo môže byť aj v tom, že pravidelné porušovanie už zastaralých zákonov môže viesť k ich zmene. Informácia, že Rakúšania zvýšili rýchlosť na žiadosť slovenského ministerstva hospodárstva sa nepotvrdila.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags: ,

   11 615 x čítané

   5 Comments to “V Rakusku mozeme ist na dialnici 160”

   1. terr 30 septembra 2005 at 11:03 #

    v pripade ex-ministra P.R., by som povolil tu najvacsiu rychlost, resp. vyuzitie raketoveho pohonu. Smer je jasny. Vylet na mesiac bez spiatocnej cesty. Akurat mam strach z mimozemstanov, lebo urcite by tam v priebehu kratkej doby zacala vysielat TV Markiza s volne dostupnym signalom pre celu galaxiu. Ach jaj chudaci mimozemstania. Taka brutalitu a nehoraznost ako je signal TV Markiza, by mohli pokladat za vypovedanie vojny zo strany pozemstanov. Asi by nepochopili, ze my bezny pozemstania s tym nemame nic spolocne, tak by znicili celu zem. A to vsetko kvoli ch – ujovi P.R. A tak radsej nech si jazdi „Velke Čelo“ po dialnici na bavoraciku tak rychlo ako vie a zem ostane cela. Dufam…

   2. Sergej 30 septembra 2005 at 11:58 #

    Vyvoj aut isiel naozaj nesmierne dopredu. Ale nevšimol som si však, že by rovnako dobre pokročili aj reflexy vodičov, zvlášť tých sviatočných.

   3. bolek 30 septembra 2005 at 12:06 #

    vsak preto dali 160tku iba na rovnych, prehladnych usekoch a iba za dobreho pocasia, kde aj tak skoro kazdy chodil 150:)

   4. Sergej 30 septembra 2005 at 19:14 #

    Uprimne povedane, v Rakusku vela rovnych, prehladnych a dostatocne dlhych usekov teda nie je. :-)

   Trackbacks/Pingbacks

   1. dental dentist free implant - 1 februára 2007

    dental dentist free implant

    Look at what you can do ! Most satisfactory stores purpose concede you to run up and down the chunk, skin a dental dentist free implant times. Israeli-lebanese front line.