Artmedia vyhrala nad FC Porto

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

    Keď Artmedia deklasovala Celtik Glasgow 5:0 myslel som si, že to bola náhoda. Napriek tomu že v Glasgove prehrala 4:0 postúpila. Štastie. Postúpila aj cez Partizán Belehrad medzi najlepšie kluby Ligy majstrov. Zase štastie. A šťastie ich neopustilo ani včera, keď porazili FC Porto, predminulého víťaza Ligy majstrov. Zase šťastie?


    Pre slovenský futbal je to historicky veľmi cenné víťazstvo, prvé body slovenského mužstva a hneď víťazstvo. Cenné víťazstvo to je hlavne pre mužstvo. Cez víkend získalo s Nitrou iba bod, v Lige majstrov nedala Petržalka na súperových ihriskách ani jeden gól. Do Porta odchádzali dať svoj prvý gól na súperovom ihrisku, v kútilku duše dúfali, že by sa im mohlo podariť získať prvý bodík. Nakoniec to bolo všetko inak. Napriek tomu, že prehrávali 2:0 dokázali vyrovnať a dokonca otočiť zápas. Priamo na bránu vystrelila Artmédia tri strely a všetky skončili v sieti. Tomu sa hovorí produktivita!

    O tri týždne hraje Artmédia zase v Glasgowe. Naposledy v Glasgowe prehrala 4:0. Keď opäť prehraje, trebárs aj s tým istým výsledkom, nikto sa nebude čudovať. Keď však vyhraje, bude sa čudovať stále menej ľudí a stále viac ľudí možno prestane hovoriť o šťastí, prekvapení a senzácii. Super zápas, gratulujem.

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!