Orange spustil UMTS (a Tmobile asi spustí CDMA)

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

    Od prvého kvartálu roku 2006 bude spustená ostrá komerčná prevádzka siete tretej generácie UMTS (videotelefónia, rýchle sťahovanie dát…). Skrátka všetko to, čo už poznáme z azijských filmov:-). Uskutočnil sa aj prvý videohovor v UMTS sieti. Na stránke Orange o tom samozrejme ešte nie je zmienka, viacej si môžete prečítať na mobilmanii.sk alebo živé.sk.

    DOPLNENÉ: zareagoval aj generálny riaditeľ EuroTelu T-Mobile:

    „Hovoriť o technológiách či službách, ktoré ešte de facto neexistujú je nezodpovedné a pre zákazníka irelevantné. Nie je to štýl T-Mobilu. Preto môžeme s potešením oznámiť, že v najbližších týždňoch T-Mobile Slovensko predstaví novú, revolučnú technológiu, ktorá prinesie broadband nielen do centier Bratislavy či Košíc, ale významnejšiemu počtu zákazníkov na celom Slovensku. Širokopásmový prístup na internet bude mať totiž ďalšiu alternatívu s konkrétnym pokrytím, konkrétnymi cenami a konkrétmymi mobilnými zariadeniami.“

    Zaujímavé, že práve jeho spoločnosť je leadrom v predstavovaní vecí, ktoré v podstate nikto nemože používať:-). Ale ešte zaujímavejšie je že T-Mobile pravdepodobne takisto ako EuroTel-CZ zmení analógovú sieť NMT na rýchlu dátovú sieť CDMA.

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!