Chováme suchozemské korytnačky

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Korytnačka (ilustračná snímka)

  Korytnačky patria medzi pomerne často doma chované zvieratá. Aj preto ma zaskočilo zistenie z kníhkupectiev. Nájdete knihy o činčilách a inom drobizgu. Kníh o korytnačkách je však ako šafránu. Ak aj človek niečo nájde, zväčša sú v knihe všeobecne popísané všetky u nás dostupné druhy – suchozemské aj vodné, prípadne je korytnačkám venovaná jedna kapitola v publikácii o teráriových zvieratách. Ako najužitočnejší zdroj informácií sa nám preto ukázal byť opäť internet. Tu je pár linkov, kde sa človek dozvie všetko, alebo aspoň väčšinu dôležitého.
  Testudo hermanni
  STRÁNKY O SUCHOZEMSKÝCH ŽELVÁCH
  O želvách
  Želva zelenavá (Testudo hermani) – Speedy a Matylda
  želva zelenavá – fotogalerie
  Želva zelenavá – Testudo hermanni
  Encyklopedie Teraristiky
  Krmení suchozemských želv
  zelvy.cz
  zelvik.cz/
  Želví web site
  Želva není hračka
  Svět želv
  Suchozemské želvy
  chov želv
  www.zelvy.com
  chov želv – stránka o želvách
  Wětrák – želví web
  Konference o želvách

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Chováme suchozemské korytnačkys“

   1. Minulého roku začal v Nemecku vychádzať nový štvrťročník zameraný len na korytnačky, pod názvom MARGINATA. Mám už 7. číslo a môžem povedať že je vynikajúci, kvalitný…aj keď niečo stojí! Ale čo pre svoju záľubu nespravíte?! Odporúčam každému vážnemu záujemcovi o tieto živočíchy.

   2. DOBRY DEN.PROSIM VAS.MAM DOMA SUCHOZEMSKU KORYTNACKU,ALE NEVIEM AKY JE TO DRUH.POSLITE MI PROSIM VAS MAIL A AK MOZEM,POSLEM VAM JEJ FOTKY.CI MI BUDETE VEDIET PORADIT PRESNE ,AKY DRUH TO JE.DAKUJEM.KVIETKOVA

   3. Dobrý den.Potrebujem súrne radu !!!! VIem že v zimnom období korytnačy jedia málo ale moja nechce jesť už asi týždeň.Skúšala som jej dať všetko ( púpavu,jablko,mrku,papriku,dáždovku…) ale ajtak nič neziedla.

    Co mám robiť ????

   Nie je možné pridávať komentáre.