Rusko bol odideny

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Prečítal som si, čo si myslí Štefan Hríb o Ruskovi:


  Bol by to obyčajný ľudský príbeh, akých sú tisíce. Chlapec z vidieka, ktorý prišiel do mesta sám sebe dokázať, že nie je nanič. Ešte počas komunizmu to skúsil ako redaktor a keď to nešlo, skúsil funkcie. A zrazu to šlo. Zrazu riadil. Len televízne SZM, ale riadil. Keď komunizmus padol, skúsil podnikať, a keď to nešlo, opäť skúsil pomoc strany. Už nie komunistickej, už mala v názve demokraciu, ale spôsoby ostali. Opäť to šlo. On pozval Mečiara na svadbu, oni mu ráčili udeliť licenciu. A tak znova riadil. Už nielen štátnu mládež, už to bola veľká súkromná televízia, ktorá mala vplyv na milióny ľudí. On, ktorý vždy pochyboval o svojich schopnostiach, zrazu videl, ako sa mu klaňajú hviezdy, celebrity a aj politici. Len raz mu hrozilo, že o tú hračku na výrobu sebavedomia príde – to keď mu ju mafia takmer ukradla. Ten trochu vystrašený chlapec sa vtedy ukryl a potom sa obrátil na inojazyčné podsvetie. Vtedy si definitívne overil, že byť dôležitým si ani v meste nevyžaduje charakter, ale najmä hrubú silu a žalúdok.

  Zachádzal stále ďalej. Najskôr si zaumienil, že premiérom nebude Čarnogurský, ale Dzurinda. Našiel na to spojencov – a prešlo mu to. Potom vybavoval kreslo hlavy štátu pre starnúceho dobrodruha z Košíc. Opäť mu to prešlo. Postupne uveril, že zmôže úplne všetko a začal sa sústreďovať iba na seba: Založil svoju stranu, dostal ju do parlamentu a seba napokon až do vlády. Keď sa stal ministrom, už veril, že všetko sa dá kúpiť. Všetko – televízne správy, zábavu, politiku aj svedomie ľudí – už chápal ako obchod. Videl, že takmer nikto sa mu nevzoprel. Videl, ako jeho redaktori výmenou za kúsoček slávy vždy vykonali všetko, čo potreboval, videl umelcov, čo za šek či dabing zavreli ústa. Dnes vidí napríklad Oľgu Záblackú, ktorá robí milého človeka už aj zo Slotu. Videl tiež intelektuálov, ktorí jeho firmu, čo sa vydáva za politickú stranu, označili ako súčasť „vlády programovej zhody“. A aj dnes vidí, ako oni, garanti všakovakých práv, mlčia, aj keď sa už jeho televízia zmenila na čisto komunistický nástroj boja proti cirkvi a jednej politickej strane…

  Je vlastne logické, že vtedy, keď si požičiaval oných sto miliónov, už nemal zábrany. A je logické, že ani dnes mu už nedochádza, aký škandál je, že nevie vysvetliť, ako tie milióny splatil. On už žije v umelom svete. Keď nedávno pred kamerami radšej rozmarne rozprával o svojej váhe a nie o svojich dlhoch, bolo to trápne, ale tá prázdnota už nie je len jeho chyba. Je to aj tragický dôsledok správania ľudí, ktorí mu ublížili tým, že sa mu uklonili. Bol by to obyčajný ľudský príbeh, akých sú tisíce. Smutný príbeh o ľudskej duši, ktorá hľadala cenu a našla trblietavú pozlátku. Ale toto je ťaživejší príbeh. Netýka sa totiž len jedného nehodného ministra, ale povahy celej tejto krajiny.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   5 odpovedí na „Rusko bol odideny“

   1. Jedine, co mi do tejto mozaiky nezapada, preco tieto veci doteraz nikomu nevadili, resp. to nikdy nebolo take vazne, aby ho vyrazili z vlady. Rusko mal totiz toho na rovasi dost este predtym, nez isiel do (uz aj tak dost prehnitej) politiky.

   2. blizia sa volby, tak uz ho nepotrebuju. Potrebuju si robit dobry image. Doteraz im bol dobry aj Rusko. Ale oni samozrejme povedia, ze zmenky boli uz vrchol, ta povestna kvapka, ktorou pretiekol pohar

   3. najpobavujucejsie je ako sa mu to ruca vsetko ako domcek z karat, vykopnu ho ako ministra, nasledne sa mu rozpada strana a este hypoteticky hrozi ze markiza nedostane licenciu event. co je pravdepodobnejsie ze CME skupi aj zvysne akcie v markize a bude tam chciet mat aspon ciastocne seriozne spravodajstvo a nie tu sucasnu komoussku frasku, slintos slintos, ako si to len dopadol…

   4. ja na to stale nemam vyhraneny nazor. sice s tym, co spravili „vzburenci“, suhlasim, no som si isty, ze nieco take by im nepreslo ani v tej najdemokratickejsej strane na svete.

    co sa odchodu tyka, ono je fajn byt prve tri roky vo vlade, ale ist do volieb v opozicii ma tiez svoje vyhody. staci maly trening od fica, do toho jedna televizia a ides, berger!

   Nie je možné pridávať komentáre.