Hodokvas 2005 – piatok

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Piatok bol druhý deň na Hodokvase:


  Začnem takou malou poznámkou z cesty. Nedokážem pochopiť, prečo niektorí vodiči využívajú k jazde po diaľnici skoro výlučne ľavý jazdý pruh a dokážu dlhé minúty predbiehať (alebo aj nepredbiehať a len tak ísť) v podstate rovnakou rýchlosťou ako vpravo idúce auto a blokovať celú kolónu, ktorá sa vytvorila za ním a ktorá naňho vyblikáva a vytrubuje.
  dialnica

  Neviem, či si títo ľudia kupujú dialničnú nálepku do ľavého pruhu, ale niekedy mám pocit, že si asi naozaj zaslúžia podobné riešenie ako prednedávnom chodilo mailom (veď ste to asi všetci dostali: Toto sa stalo vcera: Kamarat isiel do BA kupit auto. Stali sme na OMV, vedla auparku…). Ale dosť bolo násilia poďme k Hodokvasu.

  V piatok som dorazil až keď hral Vidiek. Tentokrát som išiel zaparkovať na vyhradené parkovisko, ale keď som pri vchode videl do polovice kolies zapadnuté auto v blate, otočil som sa a išiel som zaparkovať radšej na cestu medzi ostatné neposlušné autá. Stihol som ešte druhú polovicu Vidieku, na Janka Kurica a jeho chlapcov sa dá pozerať aj po 1500 krát.

  Druhý hodoqasový deň sme otvorili vychladeným hruškovým nápojom:
  napoj z hrusky

  Veď treba vypáliť červa pred hodokvasovými dobrotami. A to už na hlavnom pódiu spustili Mango Molas. Druhé pódium bolo zamerané na ska a na pódiu bola akurát nemecká skupina Yellow umbrella a po šiestej tu začala hrať skupina Polemic:
  Polemic

  Polemic to poriadne rozpumpovali, bolo vidno, že ich táto muzika stále baví, aj keď mnohí tvrdia, že sa stále viac od reagge/ska odkláňajú a už je z nich obyčajná popina. Proti popu sa však brojilo hlavne na treťom pódiu, kde prebiehal CS hip-hop park. Kontrafakt sa opreli „do NoName a podobných homosexuálnych skupín“. A skúste hádať, ktoré tri slová Kontrafuckt najčastejšie používali? Pomôcka: ko-pi-je. Dokázali pritiahnuť asi najviac ľudí, toľko ľudí pred tretím pódiom ešte nikdy nebolo, zasahovali až skoro k druhému pódiu. Už sa z nich stáva mainstream:-). Pred Kontrafaktom zarapovali Drvivá menšina a ešte pred nimi som zhliadol českú skupinku Peneři strýčka Homeboye. Ale to už na dnes stačilo hip hopu.

  Piatok bol oproti štvrtku, alebo sobote hudobne poslabší, ale aspoň som zhliadol kapely, ktoré až tak nepoznám. Pokukal som ešte ska-pódium: Dr.Ring Ding, Zion Train a na záver som, si pozrel českých 100°C. Na hlavnom pódiu som si dal jedno zaujímavé meno – Seňor Coconut a zatvárala tu česká skupina Southpaw. Celkom dobrí boli aj japonskí bubeníci Hidajimbo v divadelnej aréne. Ľudia, ktorí si ich chceli vypočuť stáli až von zo stanu Divadelnej arény.

  Môj včerajší nárek nad možným vytváraním blata na zaťažovaných miestach bol vyslyšaný a pred hlavným vchodom vznikla provizórna drevená ulička.
  protiblatova ulicka

  Napriek tomu sa niektorí dokázali zafŕkať od blata až po krk:
  blato

  Tento nápis na tričku však bol asi zaujímavejší:
  bozkavaj ma kde len chces

  A to, čo bolo pod tričkom zaujalo nielen Feca:
  opalena
  Áno áno milá Petra, na slniečku si treba dať pozor aby si sa nespálila:-).

  Petru som fotil nielen ja, ale aj táto fotografka:
  fotografka

  Ja som si zase odfotil ju, akosi mi však blbne autofocus. Neviem kde mi to stále zaostruje:
  fotografka-zozadu

  Po prepnutí na manuál to bolo v poriadku, Sancho Pancho je toho dôkazom. A to vraj nebol najstarším účastníkom Hodokvasu. Jeho spoločníčka, fúzy a hlavne sombréro bolo úžasné:
  Sancho Pancho

  To by bolo na dnes všetko z môjho denníčka, dúfam, že dnes stihnem Slobodnú Európu. BTW je to pravda, že Whisky prestal piť? Lebo po Hodokvase sa pohybuje prekliato triezvy.

  Ďalšie fotky z Hodokvasu 2005 – štvrtok, sobota. A tu sú fotky z Hodokvasu 2004 – stvrtok, piatok, sobota, alebo z ročníka 2003 – stvrtok, piatok, sobota.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   13 odpovedí na „Hodokvas 2005 – piatok“

   1. ta mlada holka s trickom „bozkavaj…“ vyzera docela sympaticky (pekna plet, farba vlasov, far. kombinacia tricka), nejaka dalsia fotka postavy a tvare by nebola? :-)

    petra vyzera mat vcelku slusnu vybavu,

    zaber na zadok je z blbeho uhla, mal si sa lepsie postavit za nu a lepsie zaostrit

    inak hruskovica sux (fuj tvrde, jedine tak tequila/vodka) a tie brzdy z laveho pruhu naozaj niekde nakopat…

   2. Bože, Kontrafakt… Tým pozérom narvať ich kopije do najbližšieho telesného otvoru a poslať ich, odkiaľ prišli…

   3. ten mail je suvix, mal aj druhe pokracovanie, doslo mi to z x zdrojov, potom som este posielal ja k tomu novinovy clanok zo SME, kde to rozoberali aj ako to riesi policia, ako to dopadlo s jeho sirenim uz neviem, asi nic moc

   4. a ako to nakoniec vyriesila policia? Lebo v tom pokracovani mailu to nedopadlo moc pozitivne. Ja som k tomu videl aj prispevok na spravach v STV, ale riesenie ziadne. Akurat rozhovor s policiou a so psychologom o agresivite za volantom. Pred bratislavskou ZOO boli svojho casu informacne tabule o arogantoch cestnych

   Nie je možné pridávať komentáre.