Zacal sa Hodokvas 2005

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Festival Pohoda TrenčínDnes sa začal festival Hodokvas 2005. Koná sa na lúke pri Pezinku, kde sa koná už tretí rok. V roku 2001 a 2002 sa Hodokvas konal v Modre. Naštastie sa počasie umúdrilo a začalo svietiť slnko a teplota má vystúpiť až na 26 stupňov. Zajtra má byť tak isto, očakávajú sa však aj prehánky. V sobotu má teplota vystúpiť dokonca až na 28 stupňov a podľa predpovede má byť „polooblačno, časom až oblačno, ojedinele prehánky, alebo búrky“. Usporiadateľom sa teda nepodarilo až tak zabezpečiť počasie, ako sa všade chvastajú, ale troška dažďa ešte nikomu neuškodila.


  Na Hodokvas som sa tešil už pred dvoma mesiacmi, minulý a predminulý rok bolo super, a aj na malom Modranskom Hodokvase bolo dobre, až na to jedlo, ktoré sa dalo kúpiť pri bazéne až v dvoch stánkoch. Za tie tri roky sa to ale zlepšilo a Hodokvas sa rozrástol až na 50.000m2 a tri dni trvania.

  Aj keď na Hodokvas nepríde 385.000 ľudí ako na Sziget (v sobotu tam napriek nič moc počasiu bolo až 65.000 návštevníkov), Hodokvas je podľa mňa už lepší ako Pohoda a tohtoročná Pohoda ma v tom iba utvrdila. Bývale slávne zahraničné hviezdy až tak nemusím, aj keď voľakedy moja obľúbená kapelka Garbage alebo Prodigy ma tento rok na Pohode potešili.

  Tak držím Hodoqasu palce, nech prší čo najmenej a nech „zabava graduje graduje“, ja za dve hodinky tiež vyrážam, dúfam, že to, čo som si vybral ma poteší a všetko postíham. Program nájdete v PDFku, je tu aj mapa areálu.

  DOPLNENÉ: a tu sú moje fotky z tohtoročného Hodokvasu – štvrtok, piatok, sobota.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!