SlovTek 2005

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Technopárty SlovTek sa tento rok koná na poli medzi obcami Veľké Zlievce a Žihľava neďaleko Veľkého Krtíša. Minulotýždňová akcia CzechTek sa skončila útokom polície, pri slovenskej to ostane iba pri monitorovaní. Zároveň sa totiž konajú aj ďalšie akcie: Leháro FM pri Trnave a dnes poobede začína 7.ročník BeeFree, tentokrát na Zlatých pieskoch. Obidve akcie sú na oficiálnych miestach posvätené a povolené.


  Minulý rok sa SlovTek konal na lúke pri Borskom Mikuláši a slovenskej polícii sa ho podarilo ukončiť bez použitia obuškov a slzného plynu. Zaujímavo a celkom inteligentne sa snaží Polícia SR znepríjemňovať život priaznivcom techna. Keďže sa očakáva presun z Čiech, na hraniciach platí sprísnený režim a niekoľko áut so soundsystémom polícia jednoducho otočila pre nevyhovujúci stav.

  Na SlovTeku sa doobeda nachádzali zatiaľ iba 3 mobilné soundsystémy a dve nákladné autá označené logom Slovenskej televízie. Neprišli redaktori z STV, tieto autá boli odkúpené v rámci odpredaja prebytočného majetku rybníčkovej STV a teraz sa v nich predáva papanica. Príchod väčšiny návštevníkov sa očakáva až dnes poobede a večer. Na prístupovej ceste na SlovTech robí polícia osobnú prehliadku, hľadajú sa drogy. Alkohol, cigarety a lieky sú povolené. Kontrolujú sa aj doklady a motorové vozidlá. Klasická policajná buzerácia.

  Techno party
  Techno party

  Už minule som spomínal, že na Slovensku sa nič zaujímavé nedeje, nudný a kľudný život si tu žijeme. Kebyže nieto Superstar, Mojsejovcov, Miliónového tanca, či najnovšie Vyholených, tak Nový Čas a spol v podstate vyhynie (alebo nie?). Dúfam, že to tak aj ostane a všetci sa cez víkend dobre zabavia a oddýchnu. Polícia ustráži, aby sa nič zlé nedialo a všetci sa poberú šťastní domov, budovať kapitalistický raj na Zemi. Pys.

  Nalepka na aute

  detail

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!