Koordinacia pri otvarani a zatvarani mostov

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Most Košická Apollo by sa mal oficiálne otvoriť v nedeľu 04/09/05 a od pondelka 05/09/05 by po ňom mali začať chodiť autá. Most je už hotový, v týchto dňoch prebiehajú už iba dokončovacie práce. Tento nový most by mal odľahčiť vedľajší, častokrát až príliž zaťažený Prístavný most, cez ktorý prechádza skoro polovica dopravy na všetkých mostoch (denne cca 120 tisíc aut).

  Budúci piatok (12/08/05 – 22:00) sa však na Prístavnom moste začne generálna oprava vozovky. Celý prvý týždeň bude uzavretá časť mosta v smere do Ružinova a druhý týždeň od 29/08/05 zase druhá strana (v smere do Petržalky). Dva týždne sa bude jazdiť obojsmerne iba na jednej časti mosta a budú sa tu vytvárať šialené zápchy. Autá sa do protismeru budú dostávať cez všeliaké obchádzky. Nákladná doprava bude odklonená cez celú Petržalku.

  DOPLNENÉ: ešte by som doplnil dôležitú vec zistenú počas reálneho uzatvorenia polovice Prístavného mostu a to, že z Prístavneho mostu sa nedá odbočiť na Bajkalskú a musíte ísť až na Gagarinovu ulicu a takisto, keď idete z Ružinova, alebo zo Slovnaftu, môžete zabudnúť, že sa dostanete na Prístavný most. Super to popísal na svojom blogu Jozef Drahovský. Nájdete tu aj aktuálne fotografie z obmedzenia premávky a v rubrike doprava kopec zaujímavostí o doprave nielen v Bratislave. A tu sú zase fotky, keď je odstavená druhá časť mosta.

  Samozrejme, že mesto je aj cez víkend, keď by skoro žiadne autá nemali jazdiť upchaté a to čo inokedy trvá minútu, sa predíži na niekoľkominútové čakanie v zápche.


  Nedokážem pochopiť, prečo sa s opravou Prístavného mostu nepočkalo, kým sa otvorí most Apollo, ale vraj sa obidva projekty nepodarilo skoordinovať a cez prázdniny je vraj menšia intenzita dopravy. Ľudí zodpovedných za koordináciu by som poslal na 12 hodinové smeny regulovať plynulosť dopravy na Prístavný most, označených vo vestách s nápisom „ZA ZAPCHU MOZEM JA“. Radšej ani nechcem pomyslieť na to, čo sa stane pri nejakej autonehode na moste, keď počas plnej prevádzky aj malá autonehoda spôsobí dopravnú zápchu na moste a väčšia dopravná nehoda dokáže ochromiť polovicu Bratislavy.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   8 odpovedí na „Koordinacia pri otvarani a zatvarani mostov“

   1. 1. V lete je slabsia premavka, preto sa robi rekonstrukcia mostu v dovolenkovom obdobi
    2. Apollo mohlo byt uz davno hotove ale …
    3. Obavam sa, ze ani funcny most Apollo nezachrani Bratislavu od dopravnej kalamity, ktora realne hrozi. Je to len most. Podstatne je to, co je na oboch stranach mostu vybudovane a aka je existujuca priepustnost ulic, krizovatiek….
    4. Mimochodom, vsimni si, v kolkych autach je este niekto iny okrem sofera. Potom mozeme debatovat o tom, kto tiez prispieva k zbytocnej kalamite.

    ps. v podstate mi je to jedno. Nebyvam v Pétržke a ked nemusim, autom do prace nejdem.

   2. Sergej – vrely suhlas najma s bodom 4.
    Bratislave by myslim pomohol tento napad:
    V San Franciscu to vraj maju vyriesene tak, ze za most sa plati myto, ale ked su v aute 3-ja ludia, neplatis a navyse mozes ist bocnym priepustom, tj. bez cakania.
    Funguje tam potom taky system, ze soferi beru akoze stoparov, ktori stoja na presne vyznacenych zastavkach ako keby obdobe MHD, kde cakaju na svoj „spoj“. Proste – si sam v aute, tak zoberies 2-3 ludi, ktori Ti umoznia neplatit myto, oni sa odvezu zadarmo, v meste je menej aut a vsetci su spokojni.
    Genialne jednoduche, a v Blave by to vzhladom na nase zgrlosenie muselo 100percentne fungovat.

   3. hehe, nie spatny napad. Na Slovensku by to urcite zabralo, dokonca by sa ludia ponukali, ze niekoho zvezu. Normalne by bola pred zastavkou rada aut, ktore by xeli niekoho zobrat:-)

    To sa im tam balia baby v tom SF:-)

   4. :-D
    krasny obraz s tym radom aut, hihi.. ale presne tak by to zrejme bolo…
    (inak spomenul som si ze sa to vola „car-pool“)

   5. Pady, to nemas v aute autoradio, ked si potrebujes za take peniaze kupovat 30gigovu hrcu? Vidim, ze sa pripravujes na zapchy, ked pojdes z/do Petrzky:-)

   Nie je možné pridávať komentáre.