CzechTek 2005

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Dnes sa začne 12.ročník nezávislého hudobného festivalu CzechTek. Tento rok by sa mal CzechTek konať na súkromnom pozemku (s povolením majiteľa) v Mlýnci na Tachovsku. Vstup na tento pozemok je vraj, ale možný iba cez iné pozemky, ktorých majitelia nedali súhlas (ale ani nesúhlas) s prechodom cez ich pozemok. Toho sa chytila Polícia a blokuje príjazdovú cestu, čím spôsobila dopravný kolaps (dialnica na Rozvadov je uzavretá). Na odbočke z exitu 136 čaká kolóna aut, ktorá sa tiahne ďaleko preďaleko. Na to, či je toto konanie polície oprávnené exituje aj odlišný názor.


  Festivalu CzechTek sa minulý rok zúčastnilo vyše desaťtisíc mladých ľudí z celej Európy. CzechTek sa koná v konšpiratívnom duchu, keď sa až na poslednú chvíľu zverejní, kde sa vlastne bude konať. Minulé ročníky boli charakteristické perzekúciou Polície ČR, ktorá sa neustále pokúša ukončiť tento nezávislý festival, napríklad zhabaním aparatúry, alebo aj násilným rozohnaním, ktoré nariadil nejaký vtedajší český premiér.

  Názory Polície sú prezentované v médiach, tu je prehlásenie účastníkov festivalu. Prečítajte si aj rozhovor so starostkou obce Višňové, kde sa konal CzechTek 2002.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
   3 224 x čítané

   No Responses to “CzechTek 2005”

   1. knox 29 júla 2005 at 21:59 #

    no policajti asi nemaju radi smažky :)

   2. mekelle 30 júla 2005 at 18:47 #

    naydar clovece, smerujeme na polarnz kruh, stretavame kopec sobov, parada. dryte sa tam;** kua nevzynam sa vo finskewj klavesnici>:**

   3. bolek 30 júla 2005 at 19:33 #

    hola hola. Finska klavesnica cool. Celkom rad by som sa vymenil, lebo my tu smerujeme na tropicky pol. Vcera 36 stupnov, dnes to kleslo na iba 34.

   4. mekelle 2 augusta 2005 at 14:21 #

    no fuj, tu je pocko celkom fajn, keby 3 az 6x denne ?nesprchlo? a v noci nebola celkom statocna kosa, teda ako komu:Ö akurat sme prekrocili polarnz kruh, pozdravuje vas santa klaus:Å kurna, kde je tu na klavesnici normalna yatvorka;:ÄÅ^*_:;>

   5. bolek 2 augusta 2005 at 14:30 #

    santove fotky mas?