Harry Potter and Half Blood Prince

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Keďže na internete sa dá nájsť skoro všetko, aj v čase vydania 6.dielu knižky J.K.Rowlingovej Harry Potter and Half Blood Prince bola na internete jeho verzia vo worde, pdf, txt…

  Keďže v Čechách Harry Potter a Princ dvojí krve vychádza až vo februári 2006, českí fanúšikovia zaprekladali a k dispozícii je aj český preklad. Na Slovensku bude Harry Potter a polovičný princ (alebo Harry Potter a Princ nečistej krvi?) k dispozícii už na predvianočnom trhu. Predpokladá sa, že sa v Čechách predá okolo 15-20 tisíc výtlačkov. Odporúčaná cena predposlednej časti v UK je 17 libier (cca 970Sk), slovenská verzia bude stáť menej a bude určite hitom na tohtoročnom predvianočnom trhu.


  Niekde v Kanade sa ešte pred vydaním knihy omylom predalo 14 výtlačkov. Súd zakázal ľuďom, ktorým sa podarilo knižku zakúpiť, hovoriť o knihe, kopírovať ju, a dokonca aj čítať ju pred jej oficiálnym vydaním, ktoré bolo v sobotu 16/06/05 o polnoci. Súd im tiež nariadil, aby knižku vrátili vydavateľovi, s tým, že po jej oficiálnom vydaní im bude vrátená. Vraj sa taký aj našiel:-)

  Nech mi nikto nehovorí, že rôzne vydavateľstvá a spoločnosti nemajú až príliš veľký vplyv, keď dokážu presadiť podobné veci a za taký krátky čas. Moc peňazí je všemocná. A moc veľkých peňazí neobmedzená.

  Ale aby som sa vrátil ku knihe, šiesty diel neprežije … Ale však si radšej počkajte do Vianoc, lebo v Čechách sa Mukli nazývajú Mudlové.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!