Pohoda 2005

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Festival Pohoda TrenčínCez víkend som sa zúčastnil trenčianskeho festivalu Pohoda. Tu je zopár mojich postrehov a nejaké fotky.


  Keďže sa mi podarilo z Bratislavy odísť až po 14-tej, ponáhľal som sa ako sa len dalo, aby som stihol aspoň druhú polovicu vystúpenia Zuzany Mojžišovej. Príjazd na Pohodu bol vyznačený výborne, horšie to bolo pri výmene lístkov za náramky, ktoré boli tento rok nové, vyšívané (žiadny papier), takže skutočne každému vydržali. Vydržať tlačenicu, v 30-stupňovej horúčave, pri čakaní na výmenu sa mi moc nepáčilo. Toto by sa už konečne mohlo zlepšiť. Keď sa mi konečne podarilo dostať do areálu, Zuzana Mojžišová a jej družina skončila:-(.

  Po presídlení Pohody na letisko to bola moja premiérová účasť, tak som sa šiel zoznámiť s areálom. Premával tu Kofola-vláčik, zaujímavejšia však bola prehliadka areálu v nákupnom vozíku:
  vozik

  Ubytovať sa dalo v dvoch stanových mestečkách, umiestnených pri obidvoch vchodoch alebo v postavených stanoch Nescafe Camp hotelu za 50 Sk na noc (teraz si už nepamätám či boli v cene aj raňajky). Okolo piatej však bolo už vypredané. Kľúče od stanu sa odovzdávali na recepcii:
  recepcia

  Pohoda sa koná na pozemku armády a tá si tu zriadila aj regrutačné stredisko. Keďže minister obrany na Pohode ohlásil zrušenie základnej vojenskej služby, armáda lákala rôznymi atrakciami, horolezcov napríklad na umelú stenu:
  www.profesionalnaarmada.sk

  Dali sa tu vidieť všetky vekové kategórie, od najmenších špuntov:
  babatko

  až po spievajúcich dôchodcov:
  Milan Lasica

  Nechýbali samozrejme pekné cice:
  cica

  alebo sexy telá:
  sexy body

  Najvernejší fanúšikovia vyliezli až hore na repráky k pódiu:
  hupaci konik

  Asi najviac som sa tešil na voľakedy moju obľúbenú skupinku Garbage:
  Garbage

  Ich vystúpenie bolo celkom fajn, ale Nohavica je Nohavica a tak som sa po jedenástej začal pomaly presúvať na vedľajší Kofola stage. A urobil som dobre, lebo Jaromír Nohavica s Radkom Přibylom z Čechomoru urobili asi najlepšie vystúpenie na tohtoročnej Pohode. V hľadisku bola vynikajúca atmosféra, ľutujem, že som prepásol minuloročné Nohavicovo vystúpenie na Bratislavskom hrade.

  Dobre som sa zabavil aj na vystúpení skupiny Para, ich posledný album Brutálna zostava je vynikajúci, rovnako ako aj to, čo predviedli na Pohode. Uzavreli pesničkou Parné valce od BLAS spolu s Mišom Kaščákom. Nasledujúci Nihilisti ma až tak neoslovili a tak som sa pobral pomaly do stanu. Bola to taká moja trauma, keďže pod stanom som spal iba tretí krát v živote.

  V sobotu ráno ma prebudil dážď. Bola to však iba taká letná prehánka a celú sobotu svietilo slnko. Pobrali sme sa do Trenčína na raňajky a vykonať rannú hygienu. Aj keď som sa nezobudil na obed, slnko pieklo ako bláznivé a my sme zmenili plány a pobrali sme sa kúpať a osprchovať na trenčiansku mestskú plaváreň. Na kúpalisku zareagovali na zvýšenú navštevnosť „pohoďákov“ pružne, pridali ešte jednu pokladňu a sympatická teta nám predala zľavnené študentské lístky, normálne je vstupné pre dospelých 60 Sk na deň. Prekrásne kúpalisko je umiestnené pod Trenčianskym hradom.
  Trencin - Mestska plavaren

  Bufety už zvýšený nápor nezvládali až tak ľahko, napriek tomu toto kúpalisko skoro v strede mesta trenčanom závidím. Zaplával som si, pospal som si na trávičke, potom som sa osprchoval a čerstvo vykúpaný som sa presunul na neskorý obed a po obede naspäť na Pohodu, kde vládlo pekelné teplo. Polievacie autá kropili betónovú dráhu, aj ľudí a dokonca plytvali vodou priamo pred Greenpeace stanom:
  greenpeace

  Smäd sa zaháňal nielen kofolou (keď ju miluješ nie je čo riešiť) a slnko bolo neuprosné, takže keď prišla únava, tak tiež nie je čo riešiť a treba si oddýchnuť. Niekto oddychoval okamžitým spánkom:
  oddych

  další oddychovali napríklad čítaním v tieni Orange oázy:
  Orange oaza

  prípadne v tieňoch svojich stanov, alebo v bufetoch. Hlavným sponzorom bol Zlatý bažant, reklamu si robil obrovským balónom:
  Sobota - smeti

  Ľudia starajúci sa o odpadky si urobili svoju reklamu tiež. Ale nie moc pozitívnu. Garbage vládli nielen na piatkovom pódiu, ale v sobotu v celom areáli. Pri bufetoch bol okrem teplej kofoly aj jeden veľký bordel:
  bufet - garbage

  Večer vystúpil na hlavnom pódiu Miro Žbirka a o polnoci hlavná hviezda tohtoročnej pohody – The Prodigy. Tesne pred polnocou sa strhol vietor a začalo hrmieť. Ja som sa akurát presúval na hlavný stage, keď začalo aj pršať. Pred lejakom som sa zachránil v obrovskom stane TB aréna. Za pár minút prestalo pršať, tak som šiel pozrieť Prodigy. Letná búrka sa počas ich vystúpenia ešte raz vrátila a znova som dal zrýchlený presun do TB arény. Ani druhé pršanie netrvalo dlho, tak som išiel dopozerať Prodigy.

  Po vystúpení Prodigy Mišo Kaščák vyvolal paniku a za 20 minút ohlásil ďalšiu búrku. Našťastie ako predpovedač počasia neuspel a pršanie sa konalo až nadránom. Napriek tomu však mnohé stany dážď zlikvidoval a mnohí sa presunuli zmoknutí domov, keďže vystúpenia na open air scénach sa zrušili.

  Nebol to zlý festival, ale minuloročný Hodokvas bol pre mňa napriek absencii hviezd typu Prodigy (ktorí naživo aj tak nie sú nič moc) oveľa lepší. Bližší, lacnejší a lepšie som sa zabavil. Dúfam, že sa aj tento rok vydarí. Na Pohodu sa vrátim snáď až keď prídu Radiohead. Z tohtoročnej Pohody som si najviac zapamätal garbage. A skupina Garbage to nebola.
  Smeti

  A to nie je fotka zozadu bufetu, to je miesto, kde ste si mali v sobotu poobede posedieť. Ďakujem neprosím.

  BTW viete niekto, boli nakoniec Asian Dub Foundation? Lebo v sobotňajšom Sme som si prečítal, že ADF dorazili načas a išlo sa podľa pôvodného plánu.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!