Budu toto nove fotaky?

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Sexy Canon babeO nových foťákoch sa všeličo šušká po internete. Niečo je iba snom fanúšikov Minolty rady A (a photoshopu), dalšie šuškanice o ultrazoomových elektronických zrkadlovkách sú už aj oficiálne predstavené a o chvíľu sú v predaji (Samsung Pro815). Dosť sa popísalo aj o Panasonicu FZ30, nástupcovi FZ20. Fotky na čínskom eNet.com.cn boli nakoniec tiež fake, ale FZ30 sa vraj objavil v reklame niekde v Argentíne.

  Pri digitálnych zrkadlovkách sa šušká o Nikone D200, nástupcovi D100. Nikon D200 by mal mať 10 megový snímač CMOS, rýchlosť 5 snímkov za sekundu, magnéziové telo a cenu 2000 dolárov. Najzaujímavejšia šuškanica je o nástupcovi zatiaľ jedinej digitálnej zrkadlovky so zabudovaným stabilizátorom (Konica Minolta Dynax 7D). Zjednodušená verzia Dynaxu 7D by sa mala volat Dynax 5D.

  DOPLNENÉ: nakoniec sa objavila nielen Konica Minolta Dynax 5D, ale aj Panasonic Lumix FZ30. Tu je porovnanie FZ30 s FZ20.


  Konica Minolta Dynax 5D by mala mať rovnaký 6 megový snímač ako 7D, lepší hľadáčik, väčší 2,5″ LCD displej (avšak s nižším rozlíšením ako 7D), rýchlejší autofocus, menšie rozmery a nižšiu váhu, takže asi niečo na spôsob zjednodušeného Nikonu D50, lacnejšieho „nástupcu“ D70tky. Nastavovanie niektorých funkcií by malo byť obdobné ako pri Dimage A200 prostredníctvom tlačidla FUNC (oproti A2 bohuhžial zhoršené). Takže taký zjednodušený Dynax 7D. Pozitívne je že aj lacnejší. Hovorí sa o cene okolo 800-900 dolárov. Viacej informácii tu.

  A ešte jeden link pre priaznivcov čínštiny a Lumixov:
  http://www.enet.com.cn/A20050325402021.html

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „Budu toto nove fotaky?s“

   1. Ako je to porekadlo, ze hladnej svini sa iba o kukurici sniva?
    vidno ze si este slobodny:-)

   Nie je možné pridávať komentáre.