T-Mobile v roamingu zadarmo

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Od 13/06/05 až do konca augusta budú môcť zákazníci T-Mobile komunikovať v roamingu zadarmo. Zadarmo sa budú dať posielať SMSky a nebude sa platiť za prichádzajúce hovory.

  Každá akcia však u nás má svoj háčik. Aj táto. Je to obmedzené iba na tri hodiny, od 17:00 do 20:00 (miestneho času) a je potrebné byť „zaromovaný“ do siete zahraničného T-Mobile. Pozitívne je, že ponuka zahŕňa asi všetky najnavštevovanejšie krajiny (Česko, Rakúsko, Nemecko, Maďarsko, Chorvátsko, Holandsko, Veľká Británia a USA), negatívum je, že z prímorských letovísk je tu zastúpené iba Chorvátsko.


  V mimoakciovom čase (od 20:00 do 17:00) bude stáť poslanie SMS 9,-Sk a volanie na Slovensko 30,-Sk/min, takisto ako volanie v roamujúcej sieti T-Mobile. Ak si však dobre pamätám, hovor z českého Oskara na Slovensko ma prednedávnom stál pod 25,- a SMS 8,32 Sk. Takže napríklad z Čiech to až taká výhoda nie je.

  Ale SMSky zadarmo a prijímanie hovorov v roamingu zdarma (aj keď iba 3 hodiny) potešia. Túto službu (mala by sa volať Svetový roaming) si je potrebné pred odchodom do zahraničia aktivovať. Aktivácia je bez poplatku a ceny sú bez DPH. Svetový paušál nie je pre Easy karty.

  DOPLNENÉ: a ešte zaujímavejšie sú ceny v krajinách EU, keď sa prihlásite do inej siete ako T-Mobile. Odchádzajúca minúta stojí až 49,-Sk, čo je skoro dvojnásobná cena, ako keď si službu Svetový roaming neaktivujete. Pozrel som sa znova na môj príklad s hovorom z českého Oskara na Slovensko a nenápadne sa tu oproti piatku zvýšili ceny. Hovor z Oskara do SR stojí už 26,02 a SMS 8,67.

  Predpokladám, že v iných krajinách je to podobné. Takže SMSky zadarmo a prijímanie hovorov v roamingu zdarma by sa operátorovi mali kompenzovať zvýšenými cenami pre tých, ktorý si Svetový roaming neaktivujú a aj tými, ktorý si ho aktivujú a budú volať taktiež drahšie v iných sieťach ako T-Mobile. Tu je cenový prehľad so starými a novými cenami.

  Asi stále je najvýhodnejšia komunikácia na Slovensko prostredníctvom MMS, ktoré stoja 9,90 a zmestí sa tam niekoľkonásobne viac písmenok ako do SMS, prípadne ešte aj nejaká tá fotečka. Ak používate Easy kartu určite si v roamingu deaktivujte správu o doručení MMS, lebo stojí 4x toľko ako samotná MMSka – 40Sk!!

  via zive.sk

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!