Zlacnil alebo zdrazil Orange hovory do EU?

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

    Orange prišiel s novinkou a od dnes sa minúty prevolané na pevné linky do krajín EU odrátavajú z predplatených minút. Na prvý pohľad super akcia, ak sa však na to pozrieme detailnejšie, nie je to až také výhodné.

    Keď volám na pevnú linku EU stojí ma to 4,20. Prevolaná minúta v paušáli stojí 6,65 (P60) až 4,50 (P500), pod 4,20 ide až v paušáli s 1000 minútami. Keďže však do zahraničia nevolám, je mi to v podstate jedno. A jedno to bude aj drvivej väčšine fyzických osôb, ktoré ak náhodou do zahraničia volajú, tak určite nie na pevné linky, ale skôr na mobily.


    A čo tí, ktorí volajú do zahraničia často? Napríklad ja som v bývalej robote často volal do Čiech. Rýchlejšie by som si vymíňal paušal a volanie v silnej prevádzke, alebo v slabej prevádzke do T-Mobile, by ma po prevolaní predplatených minút stálo viac ako 4,20 do EU. Takže v konečnom dôsledku by som platil oveľa viac.

    Oplatí sa to snáď iba tým, ktorí svoj paušál neprevolajú a nemusia tak platiť 4,20 navyše. Druhá vec však je, či by im nestačil aj nižší paušál. Všetkým ostatným sa viac oplatí zaplatiť 4,20 mimo paušálu. Ale ako reklama sa to dobre vyníma.

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!