Live 8

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  13.júla bude bude 20 rokov od legendárneho benefičného koncertu Live Aid. Výťažok bol venovaný hladujúcim v Etiópii a konal sa v Anglicku a v Amerike. Ak si dobre pamätám Phil Collins dokázal dokonca vystúpiť v USA aj v Anglicku.

  02/07/05 by malo byť pokračovanie tejto akcie s podobne znejúcim názvom Live 8 v krajinách G8 a v Rusku. Aj keď Bob Geldof povedal: This is not Live Aid 2, každý to za pokračovanie Live Aid považuje. Cieľom je vyvinúť tlak na skupinu G8, ktorá sa v tom čase bude stretávať v Škótsku, aby zrušili dlhy chudobných krajín a zvýšili pomoc týmto krajinám.

  V Londýne vystúpia Coldplay, U2, Pink Floyd, Sting, REM, Madonna, Annie Lennox, Paul McCartney, Robbie Williams, Dido, Travis, Keane… vo Philadelphii Alicia Keys, Bon Jovi, Black Eyed Peas, Stevie Wonder, Maroon 5, Will Smith, Jay-Z, Destiny’s Child… v Ríme Duran Duran, Zucchero, Jovanotti… v Berlíne A-ha, Audioslave, Die Toten Hosen, Green Day, Roxy Music, Faithless… v Paríži Jamiroquai, The Cure, Manu Chao, Craig David, Sheryl Crow, Shakira… Kto vystúpi v Kanade, Japonsku a v Rusku ešte nie je presne známe.

  DOPLNENÉ: Doplnil som zopár nových mien. A ďalšie dobré správy: v Tokiu vystúpi Bjork, v kanadskom Barrie Bryan Adams, Deep Purple a Motley Crue. Na Červenom námestí v Moskve okrem ruských hviezd vystúpia Pet Shop Boys.

  A čoraz viac sa šepká o vystúpení Pink Floyd aj s Rogerom Watersom. Aj keď podľa mňa to je skôr iba zbožným prianím fanúšikov. Priamy prenos z Live 8 bude aj na ČT2, alebo na stránke live8live.com.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!