Live 8

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  13.júla bude bude 20 rokov od legendárneho benefičného koncertu Live Aid. Výťažok bol venovaný hladujúcim v Etiópii a konal sa v Anglicku a v Amerike. Ak si dobre pamätám Phil Collins dokázal dokonca vystúpiť v USA aj v Anglicku.

  02/07/05 by malo byť pokračovanie tejto akcie s podobne znejúcim názvom Live 8 v krajinách G8 a v Rusku. Aj keď Bob Geldof povedal: This is not Live Aid 2, každý to za pokračovanie Live Aid považuje. Cieľom je vyvinúť tlak na skupinu G8, ktorá sa v tom čase bude stretávať v Škótsku, aby zrušili dlhy chudobných krajín a zvýšili pomoc týmto krajinám.

  V Londýne vystúpia Coldplay, U2, Pink Floyd, Sting, REM, Madonna, Annie Lennox, Paul McCartney, Robbie Williams, Dido, Travis, Keane… vo Philadelphii Alicia Keys, Bon Jovi, Black Eyed Peas, Stevie Wonder, Maroon 5, Will Smith, Jay-Z, Destiny’s Child… v Ríme Duran Duran, Zucchero, Jovanotti… v Berlíne A-ha, Audioslave, Die Toten Hosen, Green Day, Roxy Music, Faithless… v Paríži Jamiroquai, The Cure, Manu Chao, Craig David, Sheryl Crow, Shakira… Kto vystúpi v Kanade, Japonsku a v Rusku ešte nie je presne známe.

  DOPLNENÉ: Doplnil som zopár nových mien. A ďalšie dobré správy: v Tokiu vystúpi Bjork, v kanadskom Barrie Bryan Adams, Deep Purple a Motley Crue. Na Červenom námestí v Moskve okrem ruských hviezd vystúpia Pet Shop Boys.

  A čoraz viac sa šepká o vystúpení Pink Floyd aj s Rogerom Watersom. Aj keď podľa mňa to je skôr iba zbožným prianím fanúšikov. Priamy prenos z Live 8 bude aj na ČT2, alebo na stránke live8live.com.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
   2 116 x čítané

   No Responses to “Live 8”

   1. mekelle 6 júna 2005 at 16:03 #

    a v Bratislave tentoraz nic?:) Nechapem preco ludia z regionalnych estrad ignoruju nasu metropolu. Alebo tomu zle rozumiem a Bratislava o podobne poklesle podujatia nema zaujem? Za vsetkym je isto Rybnicek & Zahradnicek & Parnicek

   2. bolek 6 júna 2005 at 21:18 #

    Koho by zaujimali druho a tretotriedny skrachovani umelci, ktori dokazu predat uz iba zopar CD. Teraz chcu na seba upriamit pozornost a pod ruskom charity ziskat trochu slavy

   3. pogo 16 júna 2005 at 08:54 #

    bolek, ak je pre teba U2 druho alebo tretotriedna kapela, pozri si rozpis ich turne. idu cely rok 2005 koncerty kady 2-3 den, odadujem ze ani jeden koncert v europe nema pod 50.000 navstevnost. tomu ja vravim prva trieda. a je len dobre ze ludia ktory v tychto kapelach stoja sa takto prezentuju, pretoze su vzorom pre velmi vela dalsich ludi, najma mladych, ktori sa prostrednictvom nich dostanu do obrazu a su shopni tiez vnimat tento problem a mozno aj pomoct. najlahsie je nerobit nic a kydat, vsak.

   4. bolek 16 júna 2005 at 13:50 #

    Ale Pogo, no. Vsak neber vsetko tak vazne:-)