DPMB zavedie letecku linku

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Dopravný podnik mesta Bratislavy ( DPMB ) chystá pre občanov hlavného mesta netradičnú novinku: namiesto metra letecké spojenie mestských častí Záhorská Bystrica a Vajnory.

  Nová linka s číslom 601 bude obsluhovaná obojsmerne každú hodinu a zabezpečovať ju budú dve lietadlá AN-12. Na jeden let bude postačovať cestovný lístok platný pre tretie tarifné pásmo. Dopravný podnik verí v rýchlu návratnosť investícií, pretože v Záhorskej Bystrici i okolí Vajnor vznikajú satelitné mestečká s finančne zabezpečenou klientelou, ktorá uprednostní rýchlu a lacnú dopravu v rámci mesta.

  V Záhorskej Bystrici mieni Dopravný podnik vybudovať poľné letisko neďaleko budov TV Markíza, vo Vajnoroch bude využívať už existujúce letisko. Predstavitelia DPMB však upozornili na možné komplikácie, ak sa vláde podarí odpredať pozemky letiska na výstavbu lukratívnych domov. V takom prípade majú pripravený projekt na výstavbu nového poľného letiska medzi Vajnormi a obcou Čierna Voda.

  Investície do leteckej prepravy dosiahnu podľa DPMB 150 miliónov korún. Vedenie DPMB však zároveň upozorňuje, že dve lietadlá nahradia až šesť dosluhujúcich kĺbových autobusov Ikarus, ktoré momentálne do Záhorskej Bystrice jazdia. Významnú úsporu dosiahne DPMB aj tým, že pri leteckom spojení nebude potrebné obsluhovať 12 zastávok na tejto trase.

  Prvé lietadlo by malo vzlietnuť už 1. júna. Druhé lietadlo vzlietne po tom, čo sa Dopravnému podniku podarí zabezpečiť náhradné diely na jeho opravu. (© EASR e-mailova agentura SR)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   6 odpovedí na „DPMB zavedie letecku linku“

   1. z cunova ma viest vodna rychlodraha, takze sa jarovce, rusovce (a mozno aj petrzalka) mozu napojit:-) A z druhej strany dunaja sa moze napojit aj dalsia chudobna dolina – samorinska (tam tiez pekne domceky vyrastli)

   2. Chlapci, jazdievam okolo tychto prilahlych dediniek bicyklom do roboty. Za Vajnormi v Ciernej vode ci kde, vyrasta normalne regulerne mesto s infrastrukturou. Cierna voda, Chorvatsky grob, Slovensky grob, Ivanka pri Dunaji, Malinovo, Zálesie, Nova Dedinka, Most pri Bratislave….to vsetko sa rozrasta raketovym tempom. To ked sa casom zluci dohromady, tak to bude vacsie mesto ako Rio de Janeiro. :-) Z Bratislavy sa stane metropola jak svina. Fakt si neviem predstavit, ako tie hufy ludi budu rano jazdit do roboty. To budu mraky aut. Uz teraz je Raca a Vajnory v spicke prehustena autami z PK, SC, TT…. To uz bude chciet naozaj specializovany nosny system typu metro, nadzemka, alebo nieco podobne. Elektricky na toto uz stacit nebudu.

   3. to sergej: mas pravdu, ale bojim sa, ze metro zaziju mozno nase deti, ak vobec – mozno nadzemka, ale ta sa zas neda dat vsade – mozno nejake okruhy by sli na rychlejsi presun medzi Dubravkou – Vajnorami – Petrzalkou a podobne… ved uvidime

   4. nic proti Bolek ale DPMB je dopravny podnik mesta brna, dopravny podnik bratislabva ma skratku DPB

    a s nejakymi lietaldami a metrom chodte niekde, EASR bude v najblizsich dnoch informovat o prepojeni petrzky so zvyskom mesta pomocou teleportov

   5. Ked som este chodil beusom bolo to DPMB. Takisto ako som odjakziva chodil cez Stary most, taktiez Krizna bude este dlho pre mna Steinerka a kebyze sa nieco deje na nam. Slobody tak pisem o Gottwaldaku ako stara struktura. Jednocho su to pre mna a moju generaciu zazite nazvy.

   Nie je možné pridávať komentáre.