Dodrziavaju Mojsejovci pravidla?

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Pred nedavnom obvinil Mojsejovcov internetovy portal nemeckeho casopisu TV Spielfilm, ze ilegalne okopiroval program Big Brother. V mienkotvornom denniku to Markiza poprela, ved ide o uplne inu relaciu, na uplne inom principe a s uplne inymi pravidlami.

  A ako je to vlastne s pravidlami tejto reality show? V poslednom vydani (24/4/05) tejto relacie pravidla nedodrziavaju ani niektori sutaziaci. Mna zaujal Domovy poriadok, konkretne bod c.4, v ktorom sa pise: „Žolík smie ísť raz za deň na nákupy pre všetkých súťažiacich v doprovode Braňa alebo Vila“. V relacii bolo mozne vidiet, ako bol zolik Versace nakupovat nielen potraviny, ale aj nejake oblecenie. Tu vsak uz nebol nakupovat s Branom alebo Vilom, ale s tetou Mojzesovou a chlapci nanho zatial sili budu v obchode s hudobnymi nastrojmi.

  Dalsie pravidlo, konkretne bod c.8 hovori: „Žolík, ani ostatní súťažiaci nesmú pod hrozbou vylúčenia zo súťaže počúvať rozhlas, pozerať televíziu, používať internet, čítať noviny a časopisy – ak vám to nebude určené inak“. V poslednej relacii vsak bolo mozne vidiet, ako si zolik Versace cita pri ranajkach casopis.

  Mojsejovci povodne lakali sutaziacich na 2 miliony a byvanie vo vile Mojsejovcov, takisto aj veduca PR TV Markiza sa vyjadrila, ze: „Reality šou sa v súčasnej etape odohráva v reálnej vile Mojsejovcov“. Avsak asi nikto zo sutaziacich nepredpokladal, ze nakoniec budu byvat nasackovany dole v garazi a vstup do domu budu mat okrem zolika zakazany (bod c.2: „Vstup do domu máte zakázaný, pokiaľ vás nepozvú priamo Mojsejovci. Všetci okrem žolíka“).

  Zaujimava je snaha Markizy nenapadne ovplyvnovat hlasovanie divakov, protezovanim niektoreho sutaziaceho v zostrihu z live zaberov. Tentokrat bol ich najoblubenejsi sutaziaci, ktory sa podoba na Joza Raza. Je velmi pravdepodobne, ze dalsim zolikom bude prave on, sympatak a cvicitel morciat s krycim menom Jozo Ras.

  Prednedavnom dostala Markiza za tuto relaciu aj pokutu, pretoze vyjadrovacie schopnosti manzelov Mojsejovcov su na urovni priemernych pohonicov koni. Boduju vsak nielen oplzlymi vyrazmi a nadavkami, minule sa im podarilo slovne vyponizovat vypadavajucu sutaziacu a byvaleho zolika Makepeaceovu (znamu aj ako Mejkpisova). Zo sucasneho zolika si zase urobili svojho sluhu, ktory im vysava, utiera prach a vymiena ziarovky na lustri, alebo upratuje nohavice v skriniach.

  O tom, ze Mojsejovci nedodrziavaju pravidla slusneho spravania dnes uz nepochybuje ani Rada pre vysielanie a retransmisiu (bod c.31). Ci sa to tyka pouzivaneho slovnika, alebo aj inych veci, ktore by mohli „svojim obsahom ohroziť fyzický, psychický alebo morálny vývin maloletých alebo narušiť ich duševné zdravie a emocionálny stav“. Mojsejovci poucuju o pravidlach slusneho spravania sutaziacich (konkretne mam na mysli sutaziaceho Ira), avsak uz sa neobtazuju pravidla slusneho spravania dodrziavat, napriklad v takej drobnosti, ako je podanie ruky prave vyhodenemu sutaziacemu. Ale na druhej strane, preco by mali pani grofi vstavat, ked sa s nimi pride „irsky plebs“ rozlucit. Ako to, ze pravidla nedokaze ustriehnut cely markizacky stab a kamery, ktore sprevadzaju sutaziacich doslova na kazdom kroku.

  Niektorych ludi zaujima odkial zobrali svoj majetok, inych zaujima IQ tychto manzelov, mna zaujima naco su pravidla, ktore si sami stanovili, ked sa nedodrziavaju? A predpokladam, ze asi najvacsiu skupinu ludi zaujima, naco je vlastne taka sutaz?

  DOPLNENÉ: Investigativni novinari z mienkotvorneho dennika zistili, ze sutaziaci byvaju v garazi iba 4 dni a tri dni su ubytovani pekne v penzione pri Dunajskej Strede.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!