Novy papez

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Vcera bol zvoleny sef najrozsirenejsieho nabozenstva u nas (a v Europe). Stal sa nim nemecky kardinal Joseph Ratzinger. Bude vystupovat pod nickom Benedikt XVI.

  Narodil se 16/4/27 v Bavorsku (je to osmy nemecky papez). Knazom bol vysvateny v roku 1951. V 1977 sa stal mnichovskym arcibiskupom. V mladosti bol clenom „hitlerjugend“ z ktoreho v Madarsku dezertoval. Ratzinger bol dovernik byvaleho papeza a ocakava sa, ze bude udrzovat konzervativnu liniu. Je povazovany za odporcu liberalnych katolikov. Mna zaujalo, ze je proti prijatiu Turecka do EU (vyjadril sa: „pustit tento muslimsky narod do EU by bolo chybou“).

  Na „katolickokom“ serveri Britske listy si mozete precitat clanky oslavujuce noveho papeza: Velký inkvizitor Ratzinger, Ratzinger je návratem k dogmatičnosti a k doktrinářství, Ratzinger jako zastánce fundamentalismu, Ratzinger: „Rocková hudba je nástrojem protináboženství“, Boží rottweiler bude hlídat církev před změnami.

  A 21/4/05 pribudli dalsie clanky: Velký inkvizitor u vesla, Benedikt „slíbil, že změkčí svou tvrdou linii“, Smrt, anebo užívání prezervativů? a Američané se hádají o Ratzingera už léta.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
   1 915 x čítané

   No Responses to “Novy papez”

   1. mekelle 20 apríla 2005 at 09:48 #

    huh, si ma predbehol, som chcel cosi aj ja napisat:)) Ono ked po Janovi Pavlovi II. pride clovek s prezyvkami Pancierový kardinál ci Boží rotvajler, tak to bude vtipne. Ak Jan Pavol II. bol moyno pre niekoho dovodom rozsirit rady katolickej cirkvi, pri Ratzingerovi ocakavam skor opacne tendencie. Ale v konecnom dosledku – je mi to jedno:)

   2. Sergej 20 apríla 2005 at 18:51 #

    Neviem ci vam to tiez neprislo do mailu, ale mna to celkom pobavilo. Nejaky chlapik dlho nevedel pochopit, preco sa starnuci ludia coraz viac venuju nabozenstvu. Nakoniec na to prisiel. Ucia sa na zaverecne skusky.

   3. bolek 20 apríla 2005 at 20:08 #

    Kurnik, ten clanok o bozom rottweilerovi mi nejako vypadol. Tak ho pridavam: Boží rottweiler bude hlídat církev před změnami