Varenie: nevedkovia a profíci

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Knihy plné atraktívnych receptov sú určené pre tých, čo vedia variť. My, čo variť nevieme, sa musíme spoľahnúť na našu fantáziu.
  K tomuto šialenému výroku som dospel po debate s kolegom o priebehu Vianoc z hľadiska konzumovania a prípravy na konzumovanie. Obaja v našich domácnostiach zabezpečujeme vianočný šalát, ale s varením, ako takým, si veľmi netykáme. Pomocnou rukou v tomto trápení nie sú ani kuchárske knihy. Veľmi často začínajú zákernosťou ako „pripravíme zápražku…„. A čo, keď neviem, čo to vlastne tá zápražka je, z čoho sa skladá a ako sa pripravuje?
  A tak nám kuchárskym laikom neostáva iné, ako spoliehať sa pri príprave jedál na fantáziu – preto je môj vianočný šalát každý rok iný. Vždy totiž zabudnem na niektorú z ingrediencií…

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
   1 677 x čítané

   No Responses to “Varenie: nevedkovia a profíci”

   1. vanilka 7 marca 2005 at 12:39 #

    Skusil si davat do zemiakoveho salatu aj jablcka nakrajane na drobne kocky? Ja som to objavila, na moj velky udiv, len nedavno – a fakt dobre.

    L

   2. mekelle 7 marca 2005 at 13:12 #

    jablka? nie. s experimentovanim s jablkami v salatoch som skoncil, ked som svojho casu robil pikantny indicky salat – idu tam same dobroty (jablka, banany, stiplava paprika…), nakoniec tu hrozu odmietli doma vsetci jest a musel som to „sprasit“ sam:)))
    ale viem si prestavit, ze to moze byt zaujimave:))